Zavrieť

Porady

nakup postupenie balika/cca 500,-/ pohladavok u postupníka ,účtovanie a kedy je uz vynos

prijem z postupenia balika pohladavok obst.cena napr. 4500,- hodnota pohlavavok 31000,-eur v prvom mesiaci prijem na bu napr. 550.-spolu, ma sa učtovat jednotlivo kazda pohladavka splatenie pomerom alebo az ked je uhradené 4500,- potom uz vynos.
nie je to balik jedneho dlznika ale cca 500,-dlžnikov v baliku
kde obst.cena je 4500,- a hodnota pohl. 31000,.
Naposledy upravil Daniela Synaková : 06.10.15 at 10:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak je to balík pohľadávok jedného dlžníka, tak zrejme vymáhaš ako balík. Potom čiastkové úhrady postupne vyrovnávajú balík a ked bude uhrada nad OC, tak to už pôjde do výnosov.
    doplnenie zadania
    moja skúsenosť - balík bol rozdelený podľa dlžníkov, OC som pomernou časťou priradila k jednotlivým "podbalíkom". Každý dlžník bol riešený pochopiteľne osobitne a s rôznym výsledkom. Takže každý "podbalík" som riešila tak, ako je uvedené v mojej odpovedi k balíku.
    Naposledy upravil KEJKA : 06.10.15 at 10:51
    Daniela Synaková dakujem

    nakup postupenie balika/cca 500,-/ pohladavok u postupníka ,účtovanie a kedy je uz vynos

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.