Zavrieť

Porady

vyplácanie dividend

Potrebovala by som poradiť, či môžem vyplácať dividendy aj čiastočne, teda napr. dnes časť, na budúci týždeň druhú časť alebo sa dividendy musia vyplácať naraz?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Dividendy sa môžu vyplácať po častiach. Aj napr. podľa toho, kedy má spoločnosť peniaze...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    StankaH Ďakujem
    PetrikNmUno Dobry den, ja by som potreboval poradit skor zaklady. Mame SRO-cku a prvykrat sme dosiahli zisk. Vedeli by ste mi poradit ake su vsetky nalezitosti na vyplatenie zisku?

    - Dan sme odviedli na zaciatku roka 2015 (podla danoveho priznania...

    1) Je potrebne spolocnikov ohlasit v zdravotnej poistovni (ako ked mam zamestnancov) alebo staci po vyplateni odoslat formular - vykaz z dividend?

    2) Ako sa vypocita spravna vyska dividend a kolko presne poslat spolocnikom na ucty?

    [Napr. firma ma 3 spolocnikov, vykaze zisk za rok 2014 3000Eur. Odvedie dan 22%, teda 660Eur...Chapem to spravne ak odvody treba odviest 14% z 3000 = 420Eur a spolocnikom rozdelim (3000-660-420)=1920 resp 640 Eur kazdemu?]
    avalik Otazky sa nezadavaju do komentarov, dole na stranke nws etiketu a navod.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.