Zavrieť

Porady

Konvertovanie MPEG-TS Videa

Zdravím, chcela by som sa opýtať či niekdo nevie ako konvertovať MPEG-TS Video. Nahraté zo set top boxu Amiko HD8150. Po nahratí mi to dá tieto 3 súbory čo sú na obrázku. Skúšala som to nahrať na Youtube, spustiť cez Media Player Classic alebo aj cez Windows Media Player. Nevedel by mi niekdo poradiť?

https://www.facebook.com/16455169256...type=3&theater
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nahrávky na set-top-boxoch ako aj na externých HDD pripojených priamo na TV zariadenia sú chránené proti kopírovaniu a konvertovaniu. Napr. ja mám TV SAmsung a mám pripojený HDD. Tam si môžem nahrávať relácie a filmy ale prezerať ich môžem IBA na tom istom TV prijímači. Po pripojené na PC mi PC zahlási, že neformátovaný disk a chce ho formátovať. V TV sa disk pri prvom pripojení formátuje a má svoj zakódovaný formát.

    Predpokladám, že podobne to bude aj pri STB.

    Jediné, čo sa mi podarilo skonvertovať. boli nahrávky filmov na DVD prehrávači s HDD. Tam keď som napálil film alebo nahrávku na DVD, tak som to dokázal v PC skonvertovať do iného formátu. Je to ale prácne a časovo náročné - skopírovať film z HDD na DVD a potom v PC to konvertovať (v PC v podstate stačilo prepísať koncovku, kompresia a kódovanie bola v štandardnom formáte, ale neviem v akom).
    misoft Technická poznámka: Pokiaľ sa to uklada na DVD rekordéri s HDD - formát ukladania z HDD na DVD je vo formáte Video DVD - podadresáre video-ts (a tam súbory *.inf, *.bup, *.vob) a audio-ts. A toto dokážu konvertovať - (väčšinou *.vob súbory sa konvertujú).
    https://upload.wikimedia.org/wikiped...deo_Layout.svg
    Ale priamo z HDD by si neskonveroval - má svoj vlastný spôsob zápisu na HDD.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Doplnil by som....
    MPEG-TS je formát, ktorý si často ukladajú tieto zariadenia. Presnejšie je to MPEG-transport stream. Bežne sa nahrávka z STB nedá konvertovať do kontajnera, ktorý by podporovali iné zariadenia (avi, mkv...)
    Riešením by možno bolo kombinovanie: ako Chobot naznačil - použitie DVD rekordéra pri súčasnom prehrávaní z STB. DVD rekordéry buď nahrávajú v kontajneri avi, mkv, alebo v DVD video (ako klasické DVD z obchodu) s následným uzavretím DVD po nahratí.
    A toto DVD-video sa už dá konvertovať. Napr. AutoGK (Auto Gordian Knot). A mám dojem, že i Avidemux to dokáže.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako už Chobot písal - nahrávka z tvojho STB je prehrateľná len cez ten STB. Toto zariadenie totiž nahráva vo svojom vlastnom formáte (i keď píše koncovku mpeg-ts) a bežným spôsobom (laicky) nie je možné to nejako konvertovať. Pokiaľ to nedokáže ani program, ktorý som uviedol - tak buď sa s tým zmieriť a prezerať cez STB (teda ani uloženie na YT, ani použitie WMP, WMC nepomôže), alebo použiť trochu komplikovaný postup s použitím ešte jedného zariadenia - DVD rekordéra.
    Ide i to, že medzi STB a TV sa pripojí DVD rekordér, ktorý bude prijímať (a tiež na TV preposielať) nahrávku z STB, ktorú si na DVD rekordéri nahráš (na placku ) - a tá napálená nahrávka sa dá už upravovať a konvertovať. A potom ten mnou uvedený program to urobí.
    Ale priamu nahrávku z Amico sa konvertovať asi nedá.
    misoft Priamo z HDD to nepôjde - každý STB má svoj spôsob záznamu - svoje formáty súborov. Je to kvôli kopírovaniu.
    lubko6394 Nie všetky STB chránia záznam voči kopírovaniu. Zadávateľka si žiaľ kúpila taký STB že ten chráni. Ja na mojom môžem aj priamo kódované vysielanie nahrať nezakódovane, v boxe zostrihať začiatky, reklamy a konce, uložiť v pôvodnom formáte a po sieti aj priamo prehrať na PC a konverzia by bola zbytočná. Akurát mi PC nezobrazuje vždy rovnaký názov ako STB a každý záznam má 4 súbory a len ten jeden tuším s koncovkou ts je zostrihaný záznam, tie ostatné sú akési doplnky ( v PC po prekopírovaní záznamu ts stačí a tie 3 mu nechýbajú).

    Konvertovanie MPEG-TS Videa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.