Zavrieť

Porady

kameň v slinnej žľaze

Rada by som zistila ako bojovať proti kameňu v slinnej žľaze - myslím nejaké alternatívne metódy - nie operáciu. Máte skúsenosti so zapchatým slinným kanálikom?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Najlepšou prevenciou vzniku kamienkov je správna kyslosť v ústnej dutine (pH), ktorú dosiahneme kvalitnou hygienou, pravidelnými kontrolami u zubára a dobrým pitným režimom (aspoň 3 litre tekutín denne).

    http://denniksport.sk/article/116200...-slinnej-zlaze

    http://www.edusan.sk/mam_problem/texty.php?id=175769

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Pri jedle ti napuchne na krku alebo pod jazykom a nevytekajú ti sliny tak akoby mali - sú upchaté malým kamienkom. Lekári to riešia tak, že ti vyoperujú celú žľazu.

    kentika je offline (nepripojený) kentika

    kentika
    caves, som tu teraz prvy krat /neviem ako to tu funguje/ ale bola by som zvedava ci si nasiel nejake riesenie ohladne upchateho slinneho kanalika.
    ak by ti to nerobilo problem som na maily[U] /nick zavinac azet.sk/ rada by som pokecala. kamienok mi vybrali /bol pod jazykom tak 10 minut trapenia a bol vonku/ pred 2 rokmi ale mam pocit ze sa tam opat nieco deje...

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    ...a to su k dispozicii, rozne ultrazvuky, a laparoskopicke pristroje a doktori to riešia ako v stredoveku...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    doktor ti to potvrdil?

    kentika je offline (nepripojený) kentika

    kentika
    Dakujem za príspevky, zaujímavy článok. Nemám pocit že málo pijem, mineralku pijem striedavo. Zuvacka bola u mna samozrejmostou, uz som ich vylucila... Zuby si cistim tiez pravidelne, no ale ved aj fajciar nezomrie na rakovinu pluc...
    pokial som to nemala, netusila som ze nieco podobne existuje a u lekara som sa hned stretla s dalsimi co maju takyto problem.
    zbieram infosky dalejjjjjjjjjj ...
    majte sa )

    Deganova je offline (nepripojený) Deganova

    Deganova
    Ako dieťa som sa hrávala s pohyblivou hrčkou pod dolnou sánkou, až raz si všimla moja zubárka, že mám hrčku tam, kde by nemala byť.Na jej naliehanie som navštívila ORL ambulanciu a bola som prekvapená, keď mi zistili tumor slinnej žľazy. Dnes som po operácii,naštastie to nebolo zhubné a tam som sa dozvedela, že som sa hrávala s kamienkom, ktorý som neustále dráždila a ten sa takto opuzdril.

    kameň v slinnej žľaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.