Zavrieť

Porady

Invázia lienok

Už ste sa s tými stretli? Ja som to ešte nezažila, iba minulú jeseň, prvý krát. A túto jeseň znova, Lienky sa nám tlačia do bytu, ale v húfoch... lezú po okne, po stenách... Nemôžeme ani vetrať, hneď ich máme dnu... Máte podobné problémy, skúsenosti? Čo robíte? Čitala som, že prehryzú aj sieťky na oknách.
Tweety a nevšimla si si, že si aj Ty lienkou?
Kabaka123 lienka mi je blízka... volám sa Lenka.... lienky mám rada, dala som si ju aj na narodeninovú pozvánku.... je mi totemom...ale tieto mutanty sú mojim nepriateľom... vyhlasujem im vojnu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ludia sa stazuju na premnozene azijske lienky,na premnozene spanielske sliziaky,na premnozene muchy,komare,osy atd,atd.
    Ja som o tych premnozenych lienkach zalozila temu uz pred 2. rokmi http://www.porada.sk/t196680-lienky-...bo-hrozba.html

    Ale preco k tomu dochadza stale castejsie? Lebo sa ruca tzv biologicky retazec ,"hmyz" ci ini skodcovia postupne stracaju prirodzenych nepriatelov...

    Nielen na Porade,ale na celom nete sa daju najst tisicky tem,ako zlikvidovat krtkov,ktori nam nicia uhladne travniky,ako zlikvidovat jezkov,lebo nam robia neplechu na zahrade a vidia nasmu psovi,ako zlikvidovat vtactvo,lebo nam znecistuju nasu krasnu,drahu fasadu,ako zlikvidivat to, ci ono. Lebo ludom uz vadi vsetko zive okolo seba...takze to treba vyzabijat,ci uz manualne,alebo pomocou roznych dostupnych pripravkov,alebo postiekat nejakym jedom,ktory je taky toxicky, ze urcite zaberie.

    Koruny velkych stromov,kde hniezdilo vtactvo,kde pod korou prezimovali mnohe druhy hmyzu, ludia pomaly nahradzaju tujami a zakrpatenymi druhmi okrasnych krikov,s ktorymi je co najmenej prace a samozrejme najlepsie su take, co nanarobia "bordel" na jesen svojimi opadanymi listami.

    Zeleninu,ci ovocie samozrejme tiez radi postrekujeme jedmi,najlepsie je uz preventivne, pred objavenim "skodcov" a hned niekolko krat za rok. A biznis prekvita,lebo ludia hladaju pohodlne riesenia...

    Takymto nesetrnym pristupom ludi mozeme aj v buducnosti ocakavat "nalety" roznych druhov hmyzu,premnozovanie sliziakov a pod.
    V prirode ma vsetko svoj vyznam,len my ludia svojimi zasahmi chceme tu prirodu prisposobit sebe. Ale "priroda" sa neda oklamat...
    Naposledy upravil arizona : 11.10.15 at 11:56

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    BXLmiami, misa2, Mária27, katka 23, peterkos2, terezamaria, Monika Hruška
    7

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    :-)))) no vidíte,jednoducho prisťahovalci robia bordel aj ked sú to lienky :-))
    Tweety nehádžte všetkých do jedného vreca
    osky hahahaaaaaaaaa super,ale v podstate sedi-Vieden je zu spinava a pachnuca...
    korela Odporúčam prezrieť aj galériu s obr. vrátane diskusie
    http://brno.idnes.cz/harmonia-axyrid...brno-zpravy_tr

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    predpovedajú, že bude tuhá zima. Ale to sa opakuje skoro každý rok

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Slovensko trápi invázia lienok. Je sa čoho báť?
    Najčastejšie si vyberajú domy a byty na dedinách v blízkosti prírody.

    http://www.tvnoviny.sk/domace/180707...je-sa-coho-bat

    Ako sa hmyzu zbaviť?

    Majitelia by mali lienkam zabrániť, aby sa dostali dovnútra. Pomôcť by im mohli sieťky proti hmyzu. Parapetné dosky treba nastriekať čistiacim prostriedkom. Ak sa už červeno-čierny hmyz dostal do vašich domácnosti, vyneste ho von. Pokojne ho pomocou metličky pozametajte na lopatku a vyneste niekde do parku. Nemusíte sa obávať, že by ste im ublížili.
    Ak ste už stratili trpezlivosť a nemáte čas cestovať s lienkami do prírody, v drogérii môžete kúpiť sprej proti hmyzu, ktorý vám pomôže ich zlikvidovať.
    fortunka ja si kupim ten sprej veru
    Kabaka123 ja tiež...

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Presne to isté mám aj ja. Hrôza. Nemôžem ani vetrať, pretože sa tlačia dnu. Dokonca je ich plno medzi rámom okna.
    Kabaka123 ale nie tieto... ja mám rada lienky... ale začínam byť ich nepriateľ...
    korela My sme ich mali minulý rok, prijala som to ako milú záležitosť, keď sa mi usalašili v grupkách hore na okne. V zime sa rozchodili po izbe. Až kým som neprišla na to, že sú to iné lienky ako naše pôvodné. BXLmiami vložiila dobrý príspevok, len čo je pravda.
    Tweety už aj lienky besnejú? ALe vážne, tiež máme na chate, chatičke dosť lienok.
    Kabaka123 toto sú mutanty...

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ja mám tie oranžové (vraj ázijsky invázny druh),aj hryzú,celá južná stena je nimi posiata,keď svieti slnko.Ako liezli po vchodových dverách,tak popadali na zem a dostali sa do verandy...to už teda nie a striekla som na okno cobru a pozmetala z parapety.http://zivot.cas.sk/clanok/20205/nas...ajma-alergikom
    fortunka my mame komplet dom olezeny z vonku... hadam milion... Ja som nic take v zivote nevidela.. minuly rok som mala par kusov na okne... ale toto...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nič nové...opakuje sa to každoročne cez babie leto.
    Lienky si proste hľadajú zimovisko.

    To prehryzenie sieťky ??? ...snáď sranduješ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Dostanú sa dnu cez vetracie otvory v plastových oknách a čakajú v žliabku.A hryzú
    Kabaka123 prehryzenie sieťky pozri tu

    http://www.zdravie.sk/forum/1760719/...zbavit-lienok/

    Nám ani sieťky nepomohli, už ich dokonca aj rozožierajú, aby sa dostali dnu. V dvoch izbách aby som na leto menila znovu? A zas len na jednu sezonu? Drahý špás. Existuje na to spray?
    Peggynka Ja používam http://repelenty.heureka.cz/super-co...-kombi-400-ml/ dostať aj u nás
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.