Zavrieť

Porady

úhrada straty z budúcich ziskov.

sro má z predchádzajúcich rokov zisky od 2004. Teraz posledný rok dosiahla stratu, ale zápisnica z VH znie, že sa strata uhradí z budúcich ziskov a že sa rozdelí zisk z rokov 2004 - 2007. Môže sa strata uhradiť z budúcich ziskov, keď má spoločnosť na účtoch nerozdelený zisk mnulých období ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    AdrianaA tiež zdielam rovnaký názor. Veď pokiaľ nie je v spoločenskej zmluve uvedený presný postup na úhradu straty, tak sa VZ rozhoduje slobodne ako so ziskom naloží. Len som si overovala . Vďaka
    Tweety áno, VZ rozhoduje

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Nechcem byt rypavy, ale formulacia je trocha nestastna, musel som si to dvakrat precitat, kym mi dosla pointa
    Podstatne je, v ramci rozhodovacej cinnosti VZ nie je priama suvislot mezdi neuhradenim straty z predchadzajuceho obdobia a rozdelenim zisku z rokov 2004-7. Su to dve nezavisle rozhodnutia:
    - VZ sa rozhodne, ze strata z roku 2014 bude zatial neuhradena (preuctujeme na 429)
    - VZ sa rozhodne, ze nerozdeleny zisk uctovany na 428 z rokov 2004-2007 sa rozdeli.
    VZ nemoze dnes priamo rozhodnut v zneni, ze bude strata uhradene z buducich obdobi, nakolko by to bolo rozhodnutie, ktorej plnenie nie je zarucene. Treba sledovat logiku, ze ak sa nerozhodne o uhrade teraz, moze sa uhradit z neskorsih ziskov, alebo inym sposobom ustanovenym zakonom (napr. spolocnikmi).
    Dovolil som si tuto litanut z dovodu, lebo zadanie otazky sa da vysvetit, ako keby sa VZ dopredu a priamo rozhodovalo o sposobe uhrady straty v buducnosti.
    AdrianaA Vdaka za odpoveď. Zápisnice sú dve. V jednej je schválenie UZ+ tá nešťastná formulácia úhrady straty a druhá o rozdelení časti zisku z rokov 2004-2007, kde je presne rozpísané za aký rok, koľko a komu. Takže navrhnem do budúcna inú formuláciu .
    Consultix Tak je vzdy lepsie, ked je to jednoznacne definovane

    úhrada straty z budúcich ziskov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.