Zavrieť

Porady

ODPISOVÁ SKUPINA

Do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť striekacie zariadenie na nanášanie látky proti hmyzu v hodnote 4802 EUR, a prístroj na dezinfekciu vozidiel na prepravu živého materiálu v hodnotre 2600 EUR? Dám to do odpis.skupiny 28.3-stroje pre poľn., alebo do 2- skupiny keď to neviem určiť?
demko1 Firma sa zaoberá poľnohospodárstvom ? Tie názvy strojov mi znejú ako z autoumyvárky
BAG áno, poľnohospodárstvom, tam sa neumýva? prosím o radu na zaradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    demko1 je offline (nepripojený) demko1

    demko1
    Ja by som dal sk. 2.
    Keď si pozriete v colnom sadzobníku detailnejšie kategóriu stroje a zariadenia pre poľnohospodárstvo nenájdete tam nič z Vašich strojov.
    BAG Ďakujem, našla som tam -mechanické prístroje na striekanie, rozprašovanie kvapalín/staré KP 29.32.40/ tak som to dala tam, aj keď naše stroje asi nie sú mechanické- keď by som to mala dať do 2 tak kde to zaradím?
    demko1 Aha, fakt to som nejak prehliadol, to by mohlo byť obhájiteľné. Ak dvojka tak by som dal 28.99 Ostatné stroje a prístroje na špeciálne účely
    inde neuvedené

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.