Zavrieť

Porady

Existuje alternativny sifon k ikea drezu?

Ahojte poradaci. Chcela by som sa opytat, ci naahodou neviete o nejakej alternative k origos sifonu na dvoj drez DOMSJO z ikey.
Mam tento drez uz 5 rokov, a bohuzial ten dvojsifon je tak hlupo urobeny ze jedna strana sa stale upchava. tzn. 1x za mesiac treba cely sifon rozobrat, vonku vycistit hadicou a zase poskladat naspat. to samozrejme trva aj 2-3 hodinky kym tesnenia presne sadnu a nikde to netecie. S manzelom sme uz z toho sifonu zufali, ale drez menit nechceme lebo sa nam proste paci. Prosim, riesil uz niekto podobny problem? neviete o nejakom vyrobcovi ktoreho sifony by rozmerovo sadli na tie ikeacke? vdaka Aja
veronikasad lapač nečistôt do dresu ... Použitý olej tiež do dresu nepatrí a bude po problémoch
ajuschka toto uz vychytane je, bohuzial stale malo. kedze sa u nas vela vari, tak sa aj vela umyva. jedna cast drezu je na umyvanie, druha na odkvapkavanie riadu. ta odkvapkavacia sa vzdy upcha.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Uvedený dvojdzez je špecifický svojim prevedením a rozmermi otvorov na odtok a alternatíva na sifón Atlant nie je. Ak ste dodržali návod na montáž: http://www.ikea.com/cz/cs/assembly_i...6393-2_pub.PDF
    tak problém s možným upchávaním vidím v ľavom odtoku, ktorý je nižší, ako pravý odtok. Jednou z možností zabránenia upchávania ľavého, nižšieho odtoku je zmeniť, ak je to možné, tak umývať v ľavej časti drezu bez horného prepadu a pravú časť používať na odkvapkávanie. Práve to, že umývate v pravom dreze, ktorý je odtok najvyššie, nečistoty stekajú do nižšieho odtoku ľavého drezu a keď po umytí riadu tento neprepláchnete, tak sa nečistoty hromadia a časom sa odtok úplne upchá. Druhou alternatívou je nemeniť zaužívané umývanie v pravom dreze, ale po každom umývaní riadu prepláchnuť ľavý drez, ktorý používate na odkvapkávanie, aby sa odstránili nečistoty z odtokového potrubia vedúce z drezu.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Syn má drez Blanco a je tam (zdá sa) ten istý sifon,len je s bowdenovým lankom.Myslím,že by sa mal nájsť taký sifon od niektorého výrobcu.Pozri tu:
    http://www.kupelnasnov.sk/alcaplast-...u?category=119
    Ja mám už 2,5 roka tento: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S19896292/
    je tam ten istý systém ako u teba a ešte sa mi neupchal.Treba zmeniť systém pri umývaní riadu a nepúšťať do odtoku mastné,kávovú usadeninu a ani nič,čo by zanášalo odpad.Raz za čas nasypem hydroxid sodny a zalejem vriacou vodou.Tiež varím denne...Treba ho prečistiť a netreba ti zháňať nový sifón,ale dodržiavať horeuvedené.Pokiaľ to nezmeníte,ani nový sifón nebude fungovať dlho.
    Naposledy upravil Peggynka : 11.10.15 at 19:59

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Striedaj drezy na umývanie
    nebudeš čistiť 1ks / 1 mesiac,
    ale 2 ks/ 3 mesiace

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vyjadrím sa ako nie vodár.

    Nehľadal by som nejak dvojsifón, ale iba jeden.
    Proste tie rúrky od drezu spojiť do jedného odtoku-sifónu, samozrejme prispôsobiť, upraviť.
    Dobrý vodár by si tým nemal problém...domáci pán nech nerieši.
    Niečo na tento spôsob, fotka je len inšpirácia-vzor.

    Existuje alternativny sifon k ikea drezu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.