Zavrieť

Porady

Vyhodna investicia za min. riziko?

Dobry den.
Dostal som takuto ponuku a chcel by som poznat vase nazory a rady ohladom tejto investicie.
Nasiel som jednu zahranicnu firmu ktora ponuka moznost investicie do nehnutelnosti v zahranici, za tychto podmienok:

1. Minimalna investicia je od 5000€ a minimalna doba investicie je 1 rok
2. Garantovany rocny zisk je min. 5%, ktory je vyplateny pri vklade klientom (pri rocnom zuctovani je moznost vyssieho vynosu, ktory zavisi od rastu cien nehnutelnosti za ten rok)
3. Garancia vysky vasho vkladu je urcitym % z nehnutelnosti

Jednoducho povedane: Za moje peniaze spolocnost investuje do nehnutelnosti ktoru dalej spravuje, mne vyplati zisk min 5% a viac rocne. A rucia mi % z nehnutelnosti vo vyske mojho vkladu.

Co si o tomto myslite?
Dakujem
buchač "Co si o tomto myslite?"

Radšej nechci vedieť.
No názorov sa dozvieš postupne viacero. Myslím si, že ani jeden Ťa nepoteší...ale dúfam, že aspoň náležite schladí.
----------------------------------------
Inak na tom bode č. 3. som sa aj zasmial.
Jednoducho parádny odrb...
---------------------------------------
Predpokladám, že zahraničnú firmu nedáš....aby Ti bysňys niekto neprebral...
Ale daj aspoň krajinu...
pezi Ide o anglicku firmu a su to nehnutelnosti v anglicku. Preco si myslis ze je to odrb? Dostanes normalne od pravnika zmluvu na ktorej su udaje o tvojej nehnutelnosti a kolko % znej vlastnis. Ja tiez zijem v Anglicku a podla mojich skusenosti to tu z vymahanim penazi funguje trochu inak ako na slovensku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ty si sa už rozhodol a čakáš od nás požehnanie. To ale na porade nedostaneš. Ak ti radíme, aby si do toho neišiel, tak sme zlí a neveríš nám.

    Ak tak chceš, investuj si, sú to tvoje peniaze. Ale potom sa nepýtaj, ako vymáhať 1% z nehnuteľnosti.
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Súhlasím s chlapcami buchač a Nadrolon...pekná hovadina!! Takých ponúk som už dostala!!! Ajaj!!

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    dobry ofajč, predpokladam, že investicia je niekde do nehnutelnosti v Maledivy. Ved to je kusok, čoby si kameňom dohodil.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    3. Garancia vysky vasho vkladu je urcitym % z nehnutelnosti
    Čo je to určité %%% z nehnuteľnosti ?
    Povedzme, že firma bude investovať do nejakého hotela...čo bude Tvoje ?
    Pár stoličiek, jeden stôl...a nejaký príbor ???

    pezi (Dnes 14:36) Ide o anglicku firmu a su to nehnutelnosti v anglicku. Preco si myslis ze je to odrb? Dostanes normalne od pravnika zmluvu na ktorej su udaje o tvojej nehnutelnosti a kolko % znej vlastnis. Ja tiez zijem v Anglicku a podla mojich skusenosti to tu z vymahanim penazi funguje trochu inak ako na slovensku.
    Nemyslím a ani Ty tak nerob.
    Len premýšľaj...veď premýšľaj.
    Ty si myslíš, že v Anglicku nie sú ojedrbaváči ? Veď tie nigérijské podvody tam končili.
    -------------------
    Právnik ? Čí právnik ? Tvoj ale firemný ? Firemný predsa tlačí do popredia záujmy svojho klienta.
    Alebo Ty si až tak fundovaný, že porozumieš celej zmluve ?...a to aj napriek tomu (práve preto), že žiješ v Anglicku si v tom, že ovládaš poriadne angličtinu, že poriadne porozumieš výrazom, §§§, zákonom ???
    Nevraviac už o tom, že anglické právo je trochu iné, ako to slovenské.
    --------------------
    Vymáhanie...dovoľ, aby som sa len pousmial.
    Vieš (podľa mňa) o tom trt... ak nevravíš z vlastných skúsenosti, tak je to lízanie zmrzliny cez sklo.
    --------------------
    Nad tou naivitou je potrebné si skôr poplakať...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pezi Moja anglictina nieje az na takej urovni ze by som porozumel vsetkym vyrazom a zakonom, ale som natolko fundovany ze si to dam overit svojmu nezavyslemu pravnikovi.
    O moje skusenosti s vymahanim su kladne.
    No dobre a ty mi vies poradit nejaku lepsiu a istejsiu investiciu?
    buchač pezi (Dnes 15:21)
    No dobre a ty mi vies poradit nejaku lepsiu a istejsiu investiciu?
    ========================
    Zlato, starožitnosti, nehnuteľnosti......
    lacotinka Pokiaľ si si istý, tak sa ma nepýtaj
    hneď zajtra to tam daj
    5% máš istých
    95% trošku neistých

    Ale to je TVOJ problém !!!
    pezi Buchac- mozes byt trosku konkretnejsi? zlato a starozitnosti som vylucil pretoze chcem ziskat pravidelne zhodnocovanie.Zaujimava je premna investicia do nehnutelnosti ale ako mozem zhodnotit kapital 5 az 10000€ co zato kupim? Mozes byt konkretnejsi?

    Lacotinka- dakujem za tvoj koment ale je odveci
    lujza.j od veci je akurát tvoja tema....lacotinka len pravdu...ak si nepochopil.... tvoje prachy tvoja vec....a ak z toho nič tak potom tvoja sračka pardon kakačka...ale kedže vieš,že vymáhanie kešky v engleske je v poho...tak čo tu strácaš čas....
    Peggynka A ponúkajú to Nigerijci
    pezi lacotinka je odveci, lebo keby som si bol isty tak sa to tu nepytam.
    Cakal som rozumne nazory, rady a komenty od inteligentnych ludi ktori stym mozno maju skusenosti alebo aspon vedia poradit.... ale ako vidim tak sa tu nicoho takeho asi nedockam. Dakujem vsetkym
    buchač pezi (Dnes 20:12) Buchac- mozes byt trosku konkretnejsi? zlato a starozitnosti som vylucil pretoze chcem ziskat pravidelne zhodnocovanie.Zaujimava je premna investicia do nehnutelnosti ale ako mozem zhodnotit kapital 5 az 10000€ co zato kupim? Mozes byt konkretnejsi?
    ========================
    1. NIE - nemá význam
    2. NIE - nechce sa mi
    3. NIE - niektoré info sa nedávajú len tak
    4. NIE - AJ keby som dal, tak okamžite nasledujú ďalšie a ďalšie otázky
    5. NIE - tých 5 - 10 litrov je na zhodnocovanie málo ... vezmi v úvahu všeliaké vedľajšie výdaje, nízky úrok a následné dane.
    6. NIE - nakoľko nie som až taký finančný odborník, aby som si dovolil radiť iným v investíciách.
    -------------------------------------

    Ale ako vravíš, v Anglicku je vymožiteľnosť práva na väčšej úrovni a Jej Výsosť sa nenechá nejakým slováčiskom odrbať ...tak bacha aj na to...
      zbaliť

    Vyhodna investicia za min. riziko?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.