Zavrieť

Porady

Device manager

Zdravím všetkých, riešim problém dlhého načítania menu (cca 20 sekúnd) po kliknutí pravým tlačidlom myši na obrazovke laptopu Asus - OS Win 8.1 (originál kúpený) a podľa rôznych internetových porád som sa dostal k tomu, že zrejme Windows Explorer bude vadný nejakým spôsobom - aj mi asi obdeň odchádza, že miznú napríklad ikony v tray lište na spodku a musím ho reštartovať cez task manager. Tak som našiel radu vypnúť a zapnúť v "device manager" - display adapters - driver - ale sú tam dva, Intel a Nvidia, oba spustené. Má to tak byť pre správny chod PC? Môžem uvedenú radu skúsiť aj na oboch vodičoch? Ospravedlňujem sa za absenciu slovenčiny ale roky používam len anglické windows :-)

Ďakujem vopred za rady ako daný problém odstrániť.
Dušan.
Device manager.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Oba bežia!
    Intel je integrovaná grafika, ktorá sa zapína ako prvá, systém na ňu môže prepnúť v dobe, ak nepotrebuje vysoký grafický výpočetný výkon. nVidia 820M je dedikovaná (samostatná) grafika, ktorá sa zapína pri vyššom grafickom výkone (hry, video, zložitejšia grafika).
    Pokiaľ by si odstavil prvú - mohlo by sa stať, že by BIOS hlásil neprítomnosť grafiky. Ovládače tej druhej sa totiž aktivujú nábehom OS.
    Ak by si odstavil druhú - všetko by šlo, len by potom niekedy chýbal potrebný grafický výkon - všetko by robila integrovaná grafika, ktorá by si brala z RAM svoj diel pre seba (a už by napr. chýbala dostatočná kapacita RAM pre iné aplikácie).

    Načítavanie menu - ak je dlhšie - dôvod - indexácia! Pokiaľ sa prvýkrát spustí, musí si vytvoriť indexy pre prístup, potom už je nábeh skoro okamžitý.

    Je to ako v náučnej knihe .... ak otvoríš prvýkrát a niečo hľadáš - dlho to trvá. Vytvoríš si "index" - dáš tam papierik. A pracuješ. Potrebuješ niečo z tej knihy a podľa papierika sa tam ihneď dostaneš.

    A ešte malá poznámka: mal by si vedieť, ako to v takýchto prípadoch funguje.
    Obe grafiky totiž spolupracujú! V prípade vyššieho výkonu sa spína dedikovaná grafika, ktorá robí zložitejšie výpočty, má väčšiu pamäť (svoju), ale prvotný základ robí integrovaná, ktorá spracuváva základ a odovzdáva dedikovanej na ďalšie spracovanie (pretože dedikovaná má rýchlejšie VRAM).
    Naposledy upravil misoft : 12.10.15 at 13:07
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pilgrimdou V´daka za info, dobre vedieť :-) s tým indexovaním som si nie istý, lebo to načítanie je pomalé zakaždým kliknutím. Môžem teda tie oba drivery postupne vypnúť a opäť zapnúť? Už som urobil jednu zmenu v registroch ale nepomohlo - aj písali, že nemusí a toto mi príde nenáročné len nechcem príst o grafiku, až tak sa nevyznám.

    Mám ešte jednu ďalšiu stránku ale zas len so zmenami v registroch a toho sa trochu obávam. Ten reštart driverov bol tu

    http://www.cnet.com/forums/discussio...y-slow-600578/

    a zmeny regedit tu

    http://www.registryrecycler.com/blog...ws-8-1-fix-it/
    misoft Čo sa toho http://www.cnet.com/forums/discussio...y-slow-600578/ týka - je to klasické spustenie v Safe Mode. Len základné ovládače. Teda i grafika bude Intel (integrovaná) a nVidia nebude aktivovaná (ovládače pre ňu nebudú zavedené).
    Takže v Safe Mode si môžeš vyskúšať i ten Device Manager. Bude o niečo rýchlejší, nakoľko nebude potrebovať toľko indexovania.
    A pokiaľ sa nevyznáš v registroch - nehrab sa v nich. Urobíš viacej škody ako osohu.
    pilgrimdou no, nie je to tam len o safe mode ale nevadí, zajtra po robote to risknem a reštartnem tie drivery - do registrov sa veru nevyznám ani zamak ale spolieham, že rady píšu odborníci a tak len nasledujem inštrukcie - za tie roky mi veľa razy pomohli - ako aj naša porada btw :-)


    Ak by ešte boli nejaké iné návrhy na odstránenie spomaleného naćítavania menu pravého kliku, tak budem povďačný :-)
    misoft Príčin môže byť viacej.... o.i. aj kopa neplatných odkazov v registroch. OS totiž často lieta po registroch a keď ich je veľa a z nich plno neplatných - tak sa "zapotí", než nájde ten správny.
    Mnohí odsudzujú - ale CCleaner (v základnom nastavení) vie urobiť, ako-tak poriadky v tom. Neplatné odkazy, zbytočné súbory (často v Koši a pod.) odstráni.
    CCleaner používam normálne niekoľko rokov a nikdy mi nevykonal v OS žiadnu škodu. Skús ho.
    pilgrimdou CCleaner mám aj používam takisto roky :-) inak touto chybou pomalého nčítania laptop trpí od začiatku ako som ho kúpil z obchodu, pravý klik aj vypínanie a zapínanie pc, takisto reštart sa mi zdá dlhší ako som bol zvyknutý u iných mašín. Chyba bude podľa všetkého ten Windows Explorer lebo miznú ikony na spodnej lište a treba ho v task manageri reštartovať asi každý druhý deň. Čo robím inak ako pri predošlých mašinách, že túto nevypínam len zaklopím veko - ale to by súvis nemalo mať žiadny,
    pilgrimdou takže to spomalenie načítanie ostalo po urobení tých úkonov v registroch na hodnote 5 sekúnd, čo nie je zlé ale našiel som ešte jednu vec ShellExView, ktorú ešte skúsim a ak nič tak už to nechám tak. Tá vec vyzerá dosť zložito tak ak to niekto pozná a má k tomu čo povedať tak vopred v´daka :-)


    I found the solution for me at least. Every time I right clicked in File Explorer running Windows 8.1 and Start8 shell, File Explorer crashed.

    I ran ShellViewEx and found the single entry that was causing the crash. For me, it was PRECISELY: NVIDIA CPL Context Menu Extension.

    Apparantly it was installed when I installed a new video card. Whatever the reason, after disabling all non-Microsoft entries then working backwards to re-enable them, NVIDIA CPL Context Menu Extension was the culprit for me. If you have that entry in there try disabling it and re-check to see if File Explorer still crashes. 100% worked for me.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.