Zavrieť

Porady

Dohoda o brigádnickej práci študenta

Potrebovala by som vedieť či je možné mať dve Dohody o brigádnickej práci študenta súčasne a či sú k tomu nejaké špeciálne podmienky?

Plus, čo sa týka § 227a zákona o sociálnom poistení - môžem si uplatniť výnimku na jednu Dohodu, to áno, ale rada by som vedela či mi musí dať papier zamestnávateľ alebo čo pre to musí urobiť zamestnávateľ, aby bola táto výnimka zrealizovaná a čo ja + ako to v praxi funguje.

Ďakujem vopred za akékoľvek odpovede
veronikasad Obidve dohody budú u toho istého zamestnávatela ? Alebo už máš odvodovú výnimku + Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov podpísané u iného zamestnávatela ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    1. áno
    2. špeciálne nie, iba zákonom určené
    3. áno, dá ti podpísať vyhlásenie
    4. podpíšeš, alebo nepodpíšeš vyhlásenie
    5. komplikovane

    ... na všetky tieto otázky ti odpovie aj zamestnávateľ
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarína Šašláková Zamestnávateľ mi k tomu nič viac nepovedal, asi sa pani v tom až tak nevyzná, že oni nič viac nerobia a dane si mám korigovať sama. Ale vďaka za odpoveď.
    veronikasad na dane si sa v úvodnej otázke nepýtala
    Katarína Šašláková Nie, o dane mi nejde. To si urobím na konci roka daňové priznanie... Ide mi presne o sociálne poistenie a o to, čo musím urobiť pre to, aby som to u zamestnávateľa mala.
      zbaliť

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    Študent môže mať viac Dohôd o brigádnickej práci študenta, ale len na jednej si môže uplatniť odvodovú úľavu z príjmu do 200 eur mesačne. Uplatňuje to podpísaním tlačiva Oznámenie a čestné vyhlásenie k dohode o brigádnickej práci študenta. Zamestnávateľ prihlási študenta do Sociálnej poisťovne s príslušným kódom "študent bez poistenia". Ak by sa náhodou stalo, že študent podpíše u viacerých zamestnávateľov toto Oznámenie a každý z nich si uplatní úľavu na odvodoch, sociálka po čase na to príde z mesačných výkazov. Potom osloví každého zamestnávateľa na predloženie podpísaného Oznámenia, uzná to, ktoré má najstarší dátum a ostatní zamestnávatelia musia poistné doplatiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaO ....a opraviť spätne mzdy, výkazy do poisťovní a výkazy na daňový úrad a žiadať preplatok na dani späť..
    Katarína Šašláková Takže čo presne mám povedať /dať budúcemu zamestnávateľovi, ak si chcem uplatniť onú výhodu? Pretože zamestnávateľ nič také nerieši, ale ja by som to chcela.
    JankaO daj mu vyplnené a podpísané toto tlačivo: http://studentskefinancie.sk/files/d...praca-2013.pdf
      zbaliť

    Dohoda o brigádnickej práci študenta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.