Zavrieť

Porady

ako poslat postou cenne veci

Potrebujem poslat stare bankovky postou, co maju zberatelsku hodnotu cca. 100EUR. Mozem to poslat ako obycajny balik s tym, ze to poistim napr. na 150EUR? Alebo nejakym inym sposobom?

Mimochodom ako je to, ak ho poistim na 150EUR a nahodou sa vinou posty strati, vyplatia mi celu sumu 150EUR?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Na pošte si musíš kúpiť špeciálnu obálku: http://www.posta.sk/sluzby/poistena-zasielka

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Načo balík? Pošli to ako cenný list, resp. poistenú zásielku. Kúpiš si na pošte malú obálku A5 na ceniny /šedú PVC/, na ktorej je vytlačené: poistenie, hmotnosť, dobierka...
    Poistenie môže byť aj nad 500 €, no nie každá pošta ho prijíma /podacia len do 500 €/.
    http://www.posta.sk/sluzby/listove-zasielky

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Môžeš... ale obyčajná zásielka sa nedá poistiť...takže doporučene ...
    2. Dá sa ... povedzme kuriérskou službou.
    3. Áno ... ak to dokážeš a Pošta prizná vinu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wotan s tym poistenim to je potom dost divne - teoreticky napr. poslem nejaku vec za 5 EUr, poistim na 500 EUR, nahodou sa strati a dostanem 500 EUR?

    Ale k teme - ok, poslem to teda doporucene v specialnej obalke s poistenim.

    Este sa chcem spytat - dotycny chce za to zaplatit vopred sekom I. triedy. O takomto sposobe platby som este nepocul, vraj to ma prist do polhodiny...
    kopretinka to mi zaváňa nejkým podvodom.....náhodou to neposielaš do zahraničia a kupujúci náhodou nepoužíva skomolenú slovenčinu?v každom prípade to pošli,až budeš mať reálne peniaze v ruke,žiadne také,že on ti pošle sken šeku,že to zaplatil.....
    Wotan posielam na Slovensko... samozrejme poslem az vtedy az obdrzim peniaze, presne ako pises
    Wotan aha, nieco som nasiel, takze taka moznost je... dokonca by to malo prist v ten isty den http://www.posta.sk/sluzby/postovy-poukaz-na-adresu
    misoft Šek I.tr.? Tak to je poštový poukaz na adresu - a budeš to mať na druhý deň.
    Do polhodiny - prevod v banke - v rámci banky, vtedy niekedy do polhodiny sú na účte. Medzi bankami - do 24 hodín.
    Inak - je to oblbovanie.
    Wotan Ano, zrejme ide o postovy poukaz na adresu - Poštovým poukazom na adresu môžete (ako odosielateľ) v rámci SR zaslať peniaze v hotovosti adresátovi, ktorému budú vyplatené v hotovosti. Pri zaslaní peňazí 1. triedou je možné peniaze vyplatiť už v deň podania.
    misoft Podľa toho, kedy to "podá". Pošty majú aj svoje lehoty. Ak to podá napr. po 10:00 - tak v ten deň to nebude - a už vôbec nie do pol hodiny. Veď ten poukaz musí adresátovi doručovateľ DORUČIŤ!
      zbaliť

    ako poslat postou cenne veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.