Zavrieť

Porady

FILTRÁCIA v BIOBAZENE

Zdravím pondfans, chodím tu každý deň posledných pár rokov a čítam a čítam, až som sa z Vaších podnetov, námetov a návrhov, či skúseností rozhodol svojpomocne postaviť bio bazén, teda bez rýb. Celková plocha 8x4m, plávacia časť 6x3m hlba v spáde k dnovej vpusti od 1,4 do 1,6m po obvode do "L" regeneračná zóna v hĺkach 0,5m a 0,75m. Objem 36m3. Oddelené nádrže prepojené prepadom medzi múrmi a na opačnej strane nad dnovom vpustou stenovým skimmerom OASE Biosys. V prílohe foto súčasného stavu.

Momentálne stojím a opäť čítam Vaše názory a skúsenosti ohľadom filtrácie a vecí okolo neho.

App, kedže som vozíčar a odkaľovanie filtrov v prípade šachty, kde nie vybudovaný odpad je pre mňa nemožné, po konzultáciách s firmami mi odobrili BEAD filter All in One, konkretne EconoBead® EB-60 Filter-Set

Prosím o radu, či niekto z Vás má skúsenosť s BEAD filtrami v biobazénoch.

Dakujem
od šachty.jpg  
pod reg zony.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KOIC je offline (nepripojený) KOIC

    Zaoberám sa chovom KOI - je to práca i hobby... ...viac KOIC
    neviem či je to ešte platne ale pri bead filtroch treba myslieť na to že je tam potrebný štrbinový filter pracuje pod tlakom - čistenie je síce jednoduchšie avšak pri každom čistený je velké nabúranie do biologickej rovnováhy a to pomerne často... Inak je to dobre spravená konštrukcia boibazena
    kopretinka 26.06.16 11:30 odstránil(a) z Porady

    FILTRÁCIA v BIOBAZENE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.