Zavrieť

Porady

Prečerpal som dovolenku, ak ku koncu 8. mesiaca som vyčerpal 15 dní dovolenky?

Vo firme pracujem od 1. 1. 2015. Za rok mám nárok na 25 dní dovolenky. Po odpracovaní 7 mesiacov som mal vyčerpaných 10 dní dovolenky. V 8. mesiaci som si zobral 5 dní dovolenky (odpracoval som 16 pracovných dní a 5 dní som mal dovolenku). Na výplatnej páske som si však našiel 14 odpracovaných dní a 7 dní dovolenky (miesto 15 dní dovolenky som mal zrazu vyčerpaných 17 dní dovolenky). Túto nezrovnalosť mi vysvetlili tým, že som prečerpal dovolenku, a preto to takto upravili. Vie mi to niekto vysvetliť?
Pracovný pomer stále trvá.
Naposledy upravil MIG-27 : 15.10.15 at 17:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    To je nejaký guláš ... ak si odpracoval 16 dní tak nemôžeš mať na páske len 14.
    Zdokladovali ti, v ktoré konkrétne dni si čerpal tých 17 dni dovolenky? ... a čo znamená podľa nich prečerpať dovolenku?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    o precerpanej dovolenke sa da hovorit v pripade skoncenia pracovneho pomeru. So suhlasom zamestnavatela mozes cerpat aj dovolenku, na ktoru ti narok este nevznikol, ale je predpoklad, ze vznikne (do konca roka, do kona PP a pod.)

    Ak si cerpal dovolenku, ktoru si mal schvalenu, na akekolvek zmeny ako popisujes nebol dovod. Rozhodne to nie je standardny sposob a zamestnavatel by ho mal hodnoverne vysvetlit. Inak trvaj na oprave.

    Prečerpal som dovolenku, ak ku koncu 8. mesiaca som vyčerpal 15 dní dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.