Zavrieť

Porady

Má Exel možnosť vymazať "nahromadené" štýly buniek?

Zdravím, potrebujem vyriešiť problém so štýlmi buniek. Mám dokumenty v ktorých je zbytočných štýlov neúrekom. Robí mi to problémy pri kopírovaní do iného zošitu/ súboru, kedy mi vyskočí dialógové okno v približnom znení" Príliš veľa formátov buniek..." a obsah buniek nakoniec neskopíruje. Pokúšal som sa štýly, ktoré sú tam "navyše" po jenom odstraňovať ale aj tak mi to nechcelo zobrať, že vraj "mám zamknutý zošit" a tak sa to nedá hoc som ho uzamknutý nemal. Taktiež sledujem spomalené otváranie takých dokumentov, Je to tým spôsobené? Vie nikto PORADIŤ?
týly.png  
5 komentárov     zbaliť
Kabaka123 A nepomohlo by, keby si všetky bunky označil a dal im jeden formát?
coffey33 Ďakujem za radu, skúšal som to čiastočne to pomohlo ale určitý druh štýlu zostal. Dúfal som že niekde v nastaveniach sa to bude dať. Ale vďaka!
Consultix Potrebujes kopirovat styl buniek? Preco nekopirujes len obsah buniek, teda hodnotu. Pravy klik -> Paste special -> Paste values
coffey33 Mám tam vzorce. Myslel somo že sa to dá niekde v "Možnostiach" odstrániť (resetovať atď.)
Consultix Tak prekopiruj len vzorce, bez formatovania.
Pravy klik -> Paste special -> Formulas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    coffey33 Ďakujem, hladal som možnosť riešenia v danom súbore, .....ale áno cez kopírovanie do štýlmi "nie zahlteného" nového zošita sa to dá.
    coffey33 Neponúka mi možnosť "Priliepiť špecialne" len prilepiť ako "BITMAP IMAGE"

    Má Exel možnosť vymazať "nahromadené" štýly buniek?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.