Zavrieť

Porady

očakávaný úver - účtovanie 385

očakávám úver v istej hodnote.. až bude úver, zjednodušene pojde 221/461..
teraz tieto očakávané veci potrebujem dostat do súvahy..
akým zápisom?
možem dať niečo ako 385/ 461?
Naposledy upravil klerak : 16.10.15 at 14:48
karakul ... to zakladáš rovnaké témy ????
http://www.porada.sk/t273179-ocakava...m-uctovat.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... zatiaľ som sa nikde nestretol s účtovaním očakávaného úveru... poznám účtovanie úveru pripísaného na bankový účet (úverový) i účtovanie nepripísaného úveru (hradenie DF priamo z úveru)... ale o účtovaní v názve témy počujem prvýkrát v živote...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Ja poznam cakanie na uver. Ale to nie je vec uctovnictva
    klerak já som sa tiež nestretol.. preto sa pýtám.. ide o to, že pre potreby posudku znalca potrebujem nasimulovať situáciu, ktorá bude o 2 mesiace.. a behem tých 2 mesiacov budeme čerpať úver.. tak teraz vznikla požiadavka zanésť do súvahy nejaký odhad na toto.. a vobec neviem, čo s tým..
    Consultix Znalec hadam vyhotovuje posudok k aktuelnemu dnu, na zaklade uctovnictva, v ktorom o planovanom uvere nema byt ziadna zmienka. Alebo mate znalca vestca-uctovnika?
    klerak znalec chce stav, ktorý očekáváme ku dňu, kedy sa spoločňost "rozštěpí" na dve..čo je o 2 mesiace
      zbaliť

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Co znamena ocakavany uver?
    Ak mas schvaleny uver a mas podpisanu zmluvu, ze banka Ti ma poskytnut uver v nejakej lehote, tak mozes zauctovat ako kratkodobu pohladavku voci banke 378/461 alebo 315/461 a budes to mat na strane A aj P. Nasledne po pripisani penazi vysporiadas 378 resp. 315. Ale moze sa Ti to pomiesat podla toho, ako bude banka evidovat uver (napr. na uverovom ucte).
    Ak uver este nemas schvaleny, nie je podpisana zmluva, tak nemas o tom ziaden doklad, neexistuje uctovny pripad a nie je na zakalde coho vyhotovit uctovny zaznam. Jedine mozes takuto informaciu uviest v poznamkach, ze je to planovany zavazok, ktory ocakavate a tym sa vylepsi likvidita, alebo sa tym vykryje investicia, atd...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    očakávaný úver nepatrí do súvahy, neúčtuješ.

    očakávaný úver - účtovanie 385

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.