Zavrieť

Porady

Prevod zamestnancov podľa Transfers of Undertakings Directive2001/23/EC - musím podpísať novú zmluvu s novým zamestnávateľom ?

Zdravím,

situácia je nasledovná, od budúceho mesiaca sa koná prevod zamestnancov z personálnej agentúry (s ktorou mám momentálne uzatvorenú neurčitú pracovnú zmluvu) na úplne inú agentúru. Prevod je podľa modelu Transfers of Undertakings Directive2001/23/EC. Mojou otázkou je či nemusím novú zmluvu podpísať a tým ukončiť pracovný pomer. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Táto smernica je zapracovaná do Zákonníka práce

    § 29a

    Ak sa zamestnancovi prevodom majú zásadne zmeniť pracovné podmienky a zamestnanec s ich zmenou nesúhlasí, pracovný pomer sa považuje za skončený dohodou z dôvodov podľa § 63 ods. 1 písm. b) ku dňu prevodu. Zamestnávateľ vydá zamestnancovi písomný doklad o skončení pracovného pomeru podľa prvej vety. Zamestnancovi podľa prvej vety patrí odstupné podľa § 76.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jazdec no ono je to tak že podmienky sa menia ale nie zásadne a nemenia sa k horšiemu, ide mi o to že v súčasnom zamestnaní pokračovať nechcem a potrebujem čím skôr skončiť, a teda si myslím že novú zmluvu ma nemôžu prinútiť podpísať, je tak ? predpokladám že by nasledovalo podpísanie výpovede na dohodu zo súčasným zamestnávateľom
    avalik Tvoj pracovný pomer sa neukončuje, pokračuje pôvodná pracovná zmluva - jej zmena sa robí dodatkom ... ak s tým nesúhlasíš dodatok nepodpisuj, to ale nebude mať vplyv na tvoju pôvodnú pracovnú zmluvu.
    Ak sa teda zásadne nemenia pracovné podmienky, môžeš požiadať o skončenie PP dohodou alebo dať výpoveď.
    jazdec práve ide o to že to nieje dodatok, ale úplne nová pracovná zmlúva (chú zmeniť systém vyplácania odmien, nie hneď ale po určitej dobe)
    avalik Ak ponúkajú novú zmluvu, tak starú musia ukončiť. Novú, ak nesúhlasíš, nepodpisuj.
    jazdec tak to aj plánujem urobiť, zatiaľ ďakujem za odpovede
      zbaliť

    Prevod zamestnancov podľa Transfers of Undertakings Directive2001/23/EC - musím podpísať novú zmluvu s novým zamestnávateľom ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.