Zavrieť

Porady

Aká je najvhodnejšia sadzba elektriny pri kombinovanom kúrení elektrina/drevo?

Dobrý deň! Dali sme zrekonštruovať dlhé roky nepoužívanú murovanú chatu. Doteraz sa tam elektrina používala viac-menej len na svietenie a sadzba bola DD2. Teraz máme v každej miestnosti elektrický konvektor, v jednej z nich aj krb a v ďalšej piecku na drevo (peterky). Túto zimu chceme nechať zapnuté konvektory na minimum, aby sa novo zateplená a vymaľovaná stavba sušila. Inak neplánujeme chatu v zime veľmi používať. Tzn. kúriť budeme len zriedka - nárazovo. Ešte doplním, že aj teplá voda je na elektrinu. Tú budeme využívať, samozrejme, aj v lete. Ostatné spotrebiče: rýchlovarná konvica, dvojplatnička, notebook. Máme požiadať elektrárne o zmenu sadzby na DD5, príp. inú? Orientačná cena za kWh, ak sa dá? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ak by si mala dvojtarifný elektromer so spínačom,tak by to bolo ideálne. Ktorá tarifa je výhodná?To sa odvíja od spotreby a tú treba sledovať.Čím vyššia tarifa-tým nižšia cena za kWh,ale vyššie mesačné poplatky...
    Tak som to našla: http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-p...ri-stovky-eur/
    radychtiva Ďakujem.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    kedysi sa tarify "lámali" okolo 2500 kWh/rok
    Ceny si nájdeš v
    URSO
    elektrina / rozhodnutia
    platné
    (meno predajcu)
    (priemerná by mala byť pod 0,2 € / kWh )
    radychtiva Ďakujem veľmi pekne. Je jasné, že musím nejaký čas počkať pri DD2 a zistiť, aká bude skutočná spotreba, kým začnem špekulovať o dvojtarifných sadzbách. O tých cenách/rozhodnutiach na strankach URSO som nevedela. To je pre mňa užitočná informácia.
    Peggynka 18.10.15 08:26 odstránil(a) z Porady

    Aká je najvhodnejšia sadzba elektriny pri kombinovanom kúrení elektrina/drevo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.