Zavrieť

Porady

Pri zásielkach z krajín mimo EU v malých hodnotách cca do 50€ si colné konanie zabezpečujete sami alebo cez špedičku?

Ak mám dať niekomu 14€ za colné prejednanie, tak som si nemusela tovar objednávať z Číny. Príde mi to dosť vysoká položka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Nakoľko som FO -nepodnikateľ a tovar používam pre osobnú spotrebu - zapezpečujem si sám.
    JankaV Som rada, že to nemusí byť cez niekoho. A ešt emi prosím povedz, či všetko stačí elektronicky alebo musíš na colnicu? Ďakujem.
    dmc Po vyzve predkladam (e-mailom) kópiu alebo odkaz na www stranku kde sa predava tovar (objednavam cez net) k tomu pripojim moju objednavku (scan obrazovky vo formate .jpg a prilozim platbu cez internet ktoru som vykonal za tovar. Ak tovar nepresahuje sumu 22 € poslu mi tovar bez vyrubenia colneho dlhu . Ak presahuje 22 € vyrubia colny dlh vo výškeDPH a nad 150 € je colný dlh DPh+clo + poplatok za sluzby (volam to vypalne) cca 4 € ci tak nejak.

    Pri zásielkach z krajín mimo EU v malých hodnotách cca do 50€ si colné konanie zabezpečujete sami alebo cez špedičku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.