Zavrieť

Porady

priepustka od lekára

Dobrý deň, mám už na tento rok vyčerpané voľno- paragraf 7 dní, dnes som bola u lekára na dve hodiny, priniesla som potvrdenú priepustku od lekára,ale šéf mi kázal vypísať si dovolenku, lebo že priepustka a paragraf je to isté. Má pravdu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Má. Len si netreba spájať §141 s automatickým voľnom. Bud si to teda nadpracuješ alebo jednoducho nebudeš
    ho mať preplatené.
    Naposledy upravil Tweety : 19.10.15 at 13:09
    21 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aaliena je niekde zakotvené na koľko hodín máme nárok na priepustku? Lebo už som sa dočítala, že 35 aj 56 hodín.
    Tweety pozri§141ZP
    Tweety ale to som už vlastne napísala, čítala si?
    jslancik ale veď v "priepustke" ťa zamestnávateľ v ničom neobmedzuje. len ju nebudeš mať preplatenú, v porovnaní s paragrafom.
    aaliena ´dakujem :-) len neviem ako to funguje, ked ja som platená z marže a nie za odpracované hodiny.
    Tweety Máš pracovnú zmluvu?
    veronikasad akú mzdu máš stanovenú v pracovnej zmluve ?
    aaliena základ plus percentá z marže
    Tweety tzv. § je preplatený priemerkou
    veronikasad aký týždenný fond prac.času máš stanovený v pracovnej zmluve ? Vyčerpané §§-y si mala ako celodenné vyšetrenie - všetky so sebou, alebo aj s rod.príslušníkom ?
    aaliena 8,5 pracovná doba, t.j. 42,5 za týždeň. 2x tri dni za sebou pre chorobu a jeden samostatný en na seba, s dieťaťom som ešte nebola doma.
    veronikasad prepáč, nerozumiem tomu 2x 3 dni pre chorobu (koho) ? platená prekážka práci slúži na náhradu mzdy počas vyšetrenia alebo ošetrenia v zdr.zariadení.
    aaliena prepáč, zle som sa vyjadrila, bol to čas strávený v nemocnici
    ivka70 na to ale paragraf nesluzi, tam mala byt PN
    veronikasad hospitalizácia alebo vyšetrenie ?
    aaliena zákrok. PN na tri dni?
    veronikasad prečo nie ? Zamestnávatel zaplatí náhradu príjmu a je to OK. Len zamestnanec dostane podstatne menej ako pri §-e. Kto mu následne vystavil (neoprávnene) takéto §§-y?
    aaliena ale len nejaké percentá zo základnej mzdy, nie?
    veronikasad prvé tri dni 25 % denného vymer.základu.
    aaliena ja som len chcela vedieť, či zamestnávateľ môže odo mna žiadať, aby som si vypísala dovolenku vždy, aj v prípade, že idem zubárovi na dve hodiny, len z dôvodu, že mám vyčerpané §§-y?
    ivka70 odpoved som ti dala uz 16:06
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je celkom pravda, ze si mas vypisat dovolenku.
    Tie 2 hodiny ti musia ospravedlnit, ale nezaplatia ti ich, lebo na platene volno uz narok nemas.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko A odvody pôjdu normálne?
    veronikasad odvody z čoho ? Ak ide o prac.volno bez náhrady mzdy, za toto obdobie nemajú byť aké odvody.
    Letko som si to poplietol s absenciou
      zbaliť

    priepustka od lekára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.