Zavrieť

Porady

Čo s dodacím listom v MK Soft pri predaji cez maloobchod

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Nastúpila som do práce - predajca stav. materiálu. Zaujíma ma či vystavovanie a mazanie dodacích listov je ok ( doterajší postup):
Zákazníci, ktorí vedia, že budú brať viac materiálu a nevedia , koľko využijú a koľko vrátia ( nepokoškodený tovar) majú možnosť brať v tejto prevádzke na dodací list. čiže sa im to všetko najprv spisuje na papier, kde prevzatie tovaru podpisujú, a potom sa to manuálne nahodí do softvéru - používajú MK Soft.
Variant A:
Niektorí zákazníci si žiadajú faktúru, čiže dodací list sa preklopí na faktúru, čiže pri papierovej forme je vytlačený dodací list a fa.
Variant B
Ak si zákazník žiada platbu cez pokladničný doklad, tak cez maloobchodný predaj sa dá načítať predaj z výdajky - čiže z pôvodného dodacieho listu a doklad z pokladnice sa vytlačí. Keďže pôvodný dodací list automaticky odpíše zo skladovej karty a potom aj predaj cez pokladňu odpíše zo skladovej karty, tak sa ten pôvodný dodací list ručne vymaže, aby sa tovar neodpísal z karty 2-krát. Podotýkam, že dodací list k danému predaju cez pokladňu má už iné číslo dokladu.
Preto sa pýtam:
Je tento postup správny?
Ostáva niekde v pozadí programu evidencia čísel dodacích listov, ktoré boli dané na faktúru a ktoré boli zmazané?
Môže nastať problém s daňovým úradom,ak by chcel vedieť ako boli tie pôvodné dodacie listy z inkasované ( nie je k tomu žiaden doklad o predaji k tým konkrétnym číslam dodacích listov) Jednoducho boli zmazané, lebo boli predané cez pokladňu)
Bolo by vhodné robiť storno k dokladu - čiže k dodaciemu listu, ktorý idem zmazať? stačilo by to a priložila by som k tomu kópiu dokladu za predaj?
Pýtam sa preto, aby postup, ktorý budem robiť ja bol správny.
ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Čo s dodacím listom v MK Soft pri predaji cez maloobchod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.