Zavrieť

Porady

Súkromný nákup konateľa, spoločníka v s.r.o.

Ahojte, poradíte, či môžem súkromný nákup platený bank. kartou v BU s.r.o. zaúčtovať 261/221 a potom 211/261? neviem, ci sa to moze zuctovat do pokladne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Súkromný nákup konateľa, spoločníka nie je nákladom firmy.......Zaúčtuj to cez 355, a on nech peniaze v hotovosti vráti do pokladne, alebo to uhradí zo svojho súkromného účtu na firemný...
    Naposledy upravil evuš : 20.10.15 at 07:38
    cinky16 ano, ja viem, že súkromný nákup nie je náklad firmy...len som rozmyslala, ci možem uctovat 261/221 a potom 211/261. Alebo ako píšete vy 355/221 a potom 211/355.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cinky16 (Dnes 10:47) ano, ja viem, že súkromný nákup nie je náklad firmy...len som rozmyslala, ci možem uctovat 261/221 a potom 211/261. Alebo ako píšete vy 355/221 a potom 211/355.

    Treba konateľa upozorniť, že firemný účet nie je jeho súkromným.
    Zaúčtuj to ako pohľadávku voči nemu, samozrejme ak je aj spoločníkom, potom 355 je správny.
    cinky16 Tweety, vieš koľkokrát stále dookola upozorňujem....už si pridadám ako...
    cinky16 este ma práve napadlo, že hotovnoste sa to môže uhradiť? kedže bola zmena obchod. zákonníka k 29.4.2015?

    Súkromný nákup konateľa, spoločníka v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.