Zavrieť

Porady

VFA a KV

Prosím Vám ja som vystavovala faktúru osobe, ktorá má pridelené IČO, ale nemá DIČ ani IČ DPH, prosím Vás do akej kolonky v KV to pôjde?

Ďakujem
Sarlotka a preco nema dic?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    A.1 – obsahuje údaje z vyhotovených faktúr s DPH pre zdaniteľné osoby alebo pre právnické osoby, ktoré nie sú zdaniteľnými osobami
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka to teraz odpovedáš Katke41, alebo zuzane?
    kuravesele pre obe otázky je odpoveď D2
    kn-alka nie,do A1 idú všetci čo majú IČO, ak nie sú platcami DPH, v KV sa uvádza 0
    do D2 idú občania
      zbaliť

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a do ktorej kolonky ide vystavená fa pre obcana, teda nepodnikateľa
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Zuzanna, otazky sa nezadavaju do odpovede ... pouzi vyhladavac alebo pozri poucenie ku KV
    zuzanna len to sa mi stalo prvy krat predavame tovar cez registracnu pokladnu a tovar nad 1000 eur mi vyhodil fakturu a k tomu aj bločik z registracnej pokladne a ked to dam do D2- teda nahram tu faktúru tak to mám dvojmo aj v tržbách v uzávierke aj vo faktúrach???
    kn-alka Faktúra pre občana ide do D2, do KV ide faktúra, nie úhrada faktúry. Bloček z registračky ti nemá ťahať do KV, nakoľko je to len úhrada faktúry, nie predaj tovaru.

    Musíš si to v softe správne nastaviť.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.