Zavrieť

Porady

Vystavenie "ostrej" fa pred prijatím zálohy

Môže s.r.o. platca dph vystaviť fa s dátumom dodania napr. 30.9., ak záloha bola prijatá až 6.10. ? Predávali auto, kúpna zmluva je s dátumom až 13.10. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    a auto bolo kedy odovzdané?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adrika zrejme v októbri pri podpise KZ
    kuravesele tak potom nechápem, prečo to chceš dávať k 30.09.2015. Máš povinnosť vystaviť daňový doklad k prijatej platbe do 15 dní, ale nakoľko si auto odovzdala 13.10.2015, tak vystav ostrú FA s dodaním. Zálohu si zúčtuj s ostro vystavenou FA.
    adrika ja im robím účto externe, doklady mi iba doniesli hotové s dátumami vyššie popísanými a ja zisťujem-overujem, ako to správne "napraviť"
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Nieco podobne som riesila minuly rok s danovou poradkynou. Tiez firma vystavila skor fakturu a odviedla dan ako bola danova povinnost. Vraj pri kontrole ich nebude zaujimat, ze ste to zaplatili skor, ale ze to nebolo zaplatene v mesiaci ked prislo k danovej povinnosti...Takze podla nej nemoze....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    adrika presne to isté si myslím aj ja, a keby fa nechali vystavenú tak ako je a neskôr prijatú platbu by som dala ako čiastoč. úhradu ? Zálohovú fa by som zrušila...
    nika.sum a co tak urobit tu zalohovu fakturu ako nedanovy doklad, bez vycisenej DPH? pri prijati platby alebo odovzdani auta, spravit ostru fakturu...
    adrika to by bolo ideálne, ale oni trvajú na tom, že ostrú fa chcú mať v septembri (kupujúci totiž už uzavrel dph a oni sú asi nejakí známi...), tak preto hľadám riešenie, ako z toho čo najlepšie vykorčuľovať.... a ďakujem za reakcie
      zbaliť

    Vystavenie "ostrej" fa pred prijatím zálohy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.