Zavrieť

Porady

Dohodár - starobný dôchoca na PN - platí zamestnávateľ prvých 10 dní PN?

Dobrý deň,

keď máme starobného dôchodcu, ktorý má DoVP a je na PN, vypláca mu zamestnávateľ prvých 10 dní PN? Viem že zo SP nemá nárok na nemocenské, keďže ho neplatí, no neviem ako je to s náhradou príjmu počas PN, ktorú vypláca zamestnávateľ.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pozri definíciu zamestnanca v zákone 462/2003
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/2003-462 -§ 2 s odvolávkou na zák o SP .
    Ivusik_Pampusik tam sa dohodár starobný dôchodca za zamestnanca na účely nemocenského, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti nepovažuje za zamestnanca...mám to chápať tak, že keď sa zákon o náhrade príjmu pri dočasnej PN naň odvoláva, tak ani v tomto zákone sa dohodár SD nepovažuje za zamestnanca a tým pádom mu zamestnávateľ nemusí platiť prvých 10 dní PN, ani keby predloží PN-ku ??
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivusik_Pampusik A keď zostal na PN ešte koncom septembra a ešte mi neodovzdal PN nakoľko bol v nemocnici, môže mi ju odovzdať až teraz? A z čoho mu mám vyrátať PN, ak od začiatku dohody pracoval len 2 hodiny a potom mal úraz?
    Katy a R nič nerátaj, ospravedlň ho (viac nič)
    Jana Motyčková Nemá.
      zbaliť

    Dohodár - starobný dôchoca na PN - platí zamestnávateľ prvých 10 dní PN?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.