Zavrieť

Porady

nejde mi napalovačka a DVD v notbuku

..čo mam spraviť??Ďakujem
Naposledy upravil terezamaria : 29.10.15 at 18:51 Dôvod: úprava otázky
misoft Málo údajov. Aký NB? Aký OS? Je DVD mechanika systémom viditeľná (zobrazuje sa)?
Bez týchto údajov rada nebude!
Čítaj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
- Názov otázky píšem tak aby čo najviac vystihoval podstatu otázky bez potreby čítania podrobností k otázke.
- V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval."
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    sairam
    ..čo mam spraviť??Ďakujem
    Ak vieš, tak oprav.
    Ak nevieš, daj opraviť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    sairam
    buchač...keby si mi to nenapísal..tak ver tomu že nato nepríde..dik za radu...čakala som viac ...preto som sa sem prihlasila....a pre misoft..ďakujem za mladika...troška sa musim v tomto zorientovať..preto asi som to zmazala.....asi sa budem držať zásady že poraď si sám...

    Sorry...ja mám zásadu tiež :

    Aká otázka, taká odpoveď.

    Alebo iná, horšia verzia, ale neber ju osobne, bez urážky.

    Na hlúpu otázku nečakaj múdru odpoveď.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mladíku - už si raz zadal otázku - komentoval som, aby si dodal ďalšie údaje - ty si to všetko zmazal. Zmažem ja teba, ak budeš takto jednať.
    Ostatné údaje si máme domyslieť?

    sairam je offline (nepripojený) sairam

    sairam
    buchač...keby si mi to nenapísal..tak ver tomu že nato nepríde..dik za radu...čakala som viac ...preto som sa sem prihlasila....a pre misoft..ďakujem za mladika...troška sa musim v tomto zorientovať..preto asi som to zmazala.....asi sa budem držať zásady že poraď si sám...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    sairam
    buchač...keby si mi to nenapísal..tak ver tomu že nato nepríde..dik za radu...čakala som viac ...preto som sa sem prihlasila....a pre misoft..ďakujem za mladika...troška sa musim v tomto zorientovať..preto asi som to zmazala.....asi sa budem držať zásady že poraď si sám...
    Ospravedlňujem sa za mladíka - z nicku sa to dedukovať nedá.
    Takže ak chceš nejakú relevantnú radu - daj viacej údajov, pretože "napaľovačka" je všeobecný pojem. Nevieme nič o NB, OS, oznámeniach systému a pod.

    sairam je offline (nepripojený) sairam

    sairam
    asi tak pred rokom som mala vírus v not..,a postupne mi zamrzali subori..tieto vaše počitačove názvy neviem opísať..len radu by som chcela..dam CD so zariadenia a nechce mi načitať..dala som napalovať CD a nenapaluje..kedysi som robila videa bez problemov...skušala som siahnuť aj program..ale nejde mi to..či mam zoznať inštalačku a cele to preinšalovať??

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aký operačný systém? Je mechanika "viditeľná systémom? Skús pozrieť Ovládací panel - Systém - nájdi si svoju mechaniku a či tam náhodou nie je nejaká výstraha (trojuholník žltá s výkričníkom.).
    1 - Je možné, že je poškodený ovládač (driver) mechaniky.
    2 - Je možné, že ju systém ani nevidí (to by potom sa nezobrazila ani v Správcovi zariadení - to by znamenalo, že nemá vôbec ovládač.
    V prvom prípade sa dá tomu (niekedy) celkom ľahko pomôcť - v Správcovi sa mechanika odoberie - odinštaluje a NB sa reštartuje. OS ju nájde a pridelí ovládač a mala by fungovať. Alebo iný postup - zistiť typ mechaniky a dať aktualizovať ovládač.
    V druhom prípade by bolo tiež potrebné vedieť, čo je to za mechanika, doinštalovať ovládač.

    sairam je offline (nepripojený) sairam

    sairam
    misoft..Ďakujem..presne mi ukazuje žltý trojuholník..jedine to budem musieť dať reštartovať celú mechaniku..v tomto si ja sama neporadím...dik moc..prajem ti pekný zvyšok večera..
    misoft Takže je systémom indikovaná. V tom prípade bude chyba v ovládačoch. Môžeš použiť postup 1, alebo postup 2. V 1. budeš musieť buď nechať systém, aby našiel ovládač (ak je Win 7 a vyššie - dať vyhľadávať cez net), alebo podľa mechaniky nájsť samostatne, stiahnuť, dať aktualizovať a pri otázke odkiaľ podstrčiť ten stiahnutý.
    Alebo potom 2. - tzv. Odinštalovať (teda sa odoberie) a reštartovať - a Win by mal sám dohľadať ovládač.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.