Zavrieť

Porady

spis pre noveho zamestnanca

som nova personalistka potrebujem zistit kde si stiahnem a ako sa vola tlacivo ktore obsahuje vsetky udaje o zamestnancovi , jeho deti,...atd je to vraj dvojlist ktory mam mat v spise kazdeho zamestnanca. dakujem
kn-alka a čo tak sa kuknúť do spisu predchádzajúceho zamestnanca a kuknúť sa, ako sa to tlačivo volá a zadať jeho meno do google?

budeš to mať omnoho rýchlejšie, než kým zistíme čo vlastne chceš.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Najjednoduchší spôsob zistenia : pozrieť do spisu niektorého zamestnanca a zadať do Googla názov tlačiva.
    Tiež pomerne jednoduchý spôsob - napísať svoju otázku tak, že uvedieš rezort, v ktorom robíš. Lebo iné požiadavky na spis zamestnanca má napr. školstvo, iné agentúra a iné mzdárka v súkromnej firme. Ktorá v spise nezhromazďuje, čo jej prikáže iniciatívny nadriadený, ale len nevyhnutne potrebné údaje. V pracovnej zmluve všetky potrebné osobné údaje a vo Vyhlásení k zdaneniu potrebné údaje o rodinných príslušníkoch. Údaj o ZP si zistí pri prihlasovaní od zamestnanca, alebo overením v registri poistencov, lebo prax ukázala, že aj keď ZC tvrdí , že je poistený v A, je poistený v B.
    S presne formulovanou otázkou vzrastá aj pravdepodobnosť správnej odpovede a klesá pravdepodobnosť vzájomných invektív medzi pýtajúcimi a odpovedajúcimi.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marika111 Spis zamestnanca musí obsahovať:
    Dotazník (dostaneš kúpiť v Ševte)
    Zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa,
    Doklady o vzdelaní, (overené originály), Súhlas so spracovaním osobných údajov, Posudok od predchádzajúceho zamestnávateľa (nemusí byť), platové dekréty-výmery,
    Register trestov,
    doklady pre mzd. účtareň napr. rodné listy detí, z dôvodu ak budeš poberať prídavky, číslo účtu.
    To sú základné prvotné doklady pre zamestnávateľa.
    Zamestnávať môže vyžadovať i iné individuálne doklady.
    Nikde nie je predpísaný tzv. dvojlist na údaje.
    Dav Žiaden zákon nepredpisuje obsah spisu zamestnanca. Preto netreba zbytočne zhromažďovať to, čo nie je nevyhnutne potrebné. Overené originály dokladov o vzdelaní sú zbytočná šikana. Ak je potrebný doklad o vzdelaní, mzdárka si ofotí originál a sama napíše "Súhlasí s originálom" - pre účely pracovnoprávne to stačí. To isté aj rodné listy detí k DB, stačí, keď ich overí mzdárka. Zápočet z predchádzajúceho zamestnania je tiež viac-menej nepotrebný. Nárok na dovolenku je podľa veku, nie odpracovaných rokov. Posudok z predošlého zamestnania tiež väčšina zamestnávateľov nepožaduje. Výpis s registra trestov tiež len pre tie profesie, kde to vyžaduje priamo zákon.
    kn-alka súhlasím s Dav
    kn-alka mimochodom, marika, reaguješ na tému starú 3 mesiace - odvtedy to už určite poriešila
    marika111 Prepáč, neuvedomila som si dátum. Ja som písala z pozície personálnej agendy v školstve. Ahoj
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 To tazko, chce personalne udaje na jednom tlacive ....nie vyhlasenie k daniam
    kn-alka aj podľa mňa hľadá vyhlásenie: však to je predsa "vraj dvojlist, ktorý mám mať v spise každého zamestnanca"

    .... toť nová personalistka - ani nevie, čo sa ako volá
    olgy dakujem ale takéhoto komentara sa radsej zdrz, nevies o co ide kritizujes a vysmievas sa dik ale od teba uz pomoc nepotrebujem. myslela som ze je tato stranka na pomoc inym ktory zacinaju a dozviem sa to co neviem lebo som pracovala v inej oblasti.
    kn-alka veď práve - nikto tu NEVIE o čo ti vlastne ide, môžeme len hádať, čo vlastne hľadáš, lebo tvoje zadanie otázky je nedostačujúce
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka veď to: ktovie, čo vlastne hľadá
    Tweety sama nevie a ani my nevieme, no proste des a hrôza
    ivka70 to by mohlo byt ono
    mzdarka renca dievčatá, veštiarská guľa to istí
    Tweety a kto má tú guľu, nech sa dobrovoľne prizná.
    ivka70 Niektori poradaci maju ... aj dve
      zbaliť
    Peggynka 30.10.15 09:28 odstránil(a) z Porady

    spis pre noveho zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.