Zavrieť

Porady

Čo je to za hmyz, pomôžte..

Dobrý deň, prosím Vás o radu, čo to je vyskytlo sa nám to najskôr pred 2 týždňami 3ks na plafóne v obývačke a dnes 4ks na plafóne v obývačke, v inej miestnosti nie, cez noc sme mali otvorené okno ale máme sieťky tak neviem kade a kde sa to hlavne vzalo, som bezradný, múku a iné veci máme v dózach..
Pomôžte prosím som v koncoch..
2.jpg  
1.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja by som typovala práve potravinovú moľu - niekedy majú skrýše na najneuveriteľnejších miestach
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Antea 100% súhlas
    Janiela tiež 100% súhlas, bože, ľutujem vás všetkých - úprimne
    Janiela ak je to naozaj moľa, tak rýchlo robte opatrenia, pretože trvá aj pol roka, rok, kým sa ich doma zbavíte. Levanduľa im nevonia. Treba pozrieť aj ryžu, strúhanku, ovsené vločky, cestoviny.
      zbaliť

    mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

    mimaBe
    takéto "zvieratká" vyliezajú aj z orechov, aj keď sú orechy v škrupine, aj ked sú vylúpané...
    korela Aj z olúpaných mandlí...
    Kvaka Poznala som to iba pod názvom moľa potravinová, tiež sme mali.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Skontroluj aj police, povyberaj, ocisti zo vsetkych stran a nezabudni skontrolovat kazdu dieru kam by sa tieto potvory mohli dostat - aj diery na koliky pod police.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Ako som cital komentare, presne toto som chcel doplnit. U nas sa tiez zazrali do tych dierok
    Janiela veru, sú vynaliezavé,dobrá pomoc je recept starých mám, vystlať skrine novinami , nevonia im tlačiarenská farba
    Peggynka To bolo voľakedy,dnes už sú iné farby
    Janiela Nepamätám Možno papier je iný, ale topiaci sa aj slamky chytá :-)
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V 101 drogérie dostať kúpiť také lepiace pásy špeciálne na potravinové mole. A skontrolovať treba aj mikroténové sáčky, najmä tie trhacie, larvy som našla v tej hornej trhacej časti. Je to naozaj fuška zbaviť sa ich ...
    Janiela Vždy som si myslela, že mole sú len u neporiadnych ľudí. Už si to nemyslím. Kúpili sme larvy ryžu s larvami, bolo to hnusné a strašné, nemohla som sa ich zbaviť. Keď som si myslela, že je pokoj, našla som ich v cestovinách, potom zase nalepené na papieri. Potvrdzujem, bola to fuška. Teraz preventívne kupujem levanduľové guľôčky. Pekne to prevonia skrine, do potravinovej skrinky dávam levanduľový sypaný čaj.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Kuk aj do cokolady....ale ine potraviny....

    Čo je to za hmyz, pomôžte..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.