Zavrieť

Porady

Sused a jeho zverina

Dobrý deň
Bývam na pozemku kt. je dlhý 150m a široký len 15m v strede pozemku je vybudovaná studňa a v záhrade pestujeme ovocie a zeleninu. Sused sa rozhodol, že z jeho záhrady spraví farmársku zoo, chová tam prasce kozy ovce kravy sliepky a ešte aj kone, snažili sme sa mu dohovoriť aby aspoň 3m od plotu nedával tu jeho zoo, ale márne. Existuje spôsob (zákon) aby som v lete nemusel dýchať túto arómu a tiež chovám zajace a bojím sa aby mi komáre niečo nepreniesli.
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Pracuješ s internetom,tak si vyhľadaj VZN o chove (a podmienkach) zvierat na území vašej obce,tak ako to majú napr.tu:https://www.google.sk/search?q=vzn+o...DGJMXDPMXMnrgO
    Zašli na obec (písomne a doporučene!) sťažnosť,kde opíšeš skutočnosti (musia ti písomne odpovedať do 30dní) a podľa odpovede sa zariaď.Nerozumiem tvojmu vyjadreniu,že sused dotuje starostu...to ako sa vieš domáhať svojich práv? a dokedy budeme trpieť tieto kamarádčofty? Predsa existujú a platíme si armádu úradníkov,tak sa netreba báť ozvať (teda nie ozvať,ale písomne !) riešiť svoje problémy a žiadať nápravu.Pozri si Občiansky zákonník §127:
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40/znenie-20150101

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...ale ved ak vieš dokázateľne, že starosta je dotovaný susedom, tak zavolaj médiá..sused tiež nemože mať farmu v dedine len tak..a ak máš iba podozrenie, je dobre mať aspoň dvoch svedkov, ktorým to vadí tiež...

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Myslím, že obec má nejaké nariadenie, kde je obmedzenie koľko toho môže v obci chovať.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    winner123 Zabudol som dodať, že cez obec to nemôžem riešiť starosta je dotovaný susedom, tadiaľto moja cesta nevedie.
    Jarka 1 no neviem .. dotovaný, nedotovaný ... ak je záväzné nariadenie, tak platí pre všetkých rovnako
    winner123 Ja som myslel niečo také, že to nahlásiť na životné prostredie, že znečisťuje spodnú vodu. Nadmerný hluk ale nie som právnik tak by som s tým potreboval pomôcť
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    tu nepomôže dohováranie, napíš sťažnosť na obecný úrad, uvidíš, čo ti odpíšu - budú alebo nebudú riešiť, ak to nepomôže tak už ostávajú médiá, vtedy sa to väčšinou pohne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.