Zavrieť

Porady

Faktúra - text

Dobrý deň,
potrebujem poradiť s textom na faktúre. Dostali sme na úhradu DAŇOVÝ DOKLAD (FAKTÚRU) v texte ktorej bolo napísané: záloha na ubytovanie. Účtovali sme 518/321 a teraz nám audítori dali zápis, podľa ktorého sme mali účtovať na účte 314, keďže sa jedná o zálohovú faktúru.
Neviete mi poradiť, kto z nás má pravdu? A ak my, čo by som mohla použiť na svoju obhajobu?
kn-alka prišlo ti vyúčtovanie zálohy? Skontaktuj sa s dodávateľom a dohodnite sa o oprave textu faktúry.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    Zálohové faktúry sa neúčtujú vôbec, pretože nie je čo účtovať. Nedošlo k žiadnemu plneniu, iba žiadajú peniaze vopred, zaplatiť môžeš alebo ju hodiť do koša. Účtuje sa zaplatenie zálohy na ubytovanie na účet 314/221 alebo 314/211, podľa toho, ako si zálohu platil.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka typujem, že zadávateľke sa jedná o to, že táto záloha bola nazvaná FAKTÚROU - DAŇOVÝM DOKLADOM, nie len obyčajnou zálohovou faktúrou
    ValikaMa Náš systém nám neumožňuje zapísať faktúru bez predkontácie, preto účtujeme 314/314 zálohové faktúry.
    Problém je ale v tom, že neviem či faktúra, ktorú som opísala mám brať ako zálohovu alebo obyčajnú faktúru (daňový doklad)
    Soňa K Podstatné je, či faktúra znamená žiadosť o zaplatenie ubytovania vopred alebo už niekto ubytovaný bol, predtým ste mu zaplatili zálohu a teraz Vám ju vyúčtovávajú. Prilož kópiu faktúry, toto je čisté teoretizovanie. Systém má svojho správcu, treba sa naňho obrátiť, aby ste zálohové faktúry len evidovali.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ValikaMa Náš systém nám neumožňuje zapísať faktúru bez predkontácie, preto účtujeme 314/314 zálohové faktúry.
    Problém je ale v tom, že neviem či faktúra, ktorú som opísala mám brať ako zálohovu alebo obyčajnú faktúru (daňový doklad)

    ZálohováFaktúra nie je faktúrou za dodanie, neúčtujeme ju. ani tak, ako píše 314/314.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.