Zavrieť

Porady

študent +rodinné prídavky v rakúsku aj v SR

Dobrý deň potrebovala by som poradiť: rakúsky zamestnávateľ by chcel zamestnať moju dcéru v Rakúsku ako študentku brigádne.
Aby neprišla o rodinné prídavky a zároveň neplatila dane- koľko môže z pohľadu našich zákonov byť výška jej príjmu? Ona totiž študuje vo Wiedni, ja poberám na ňu rodinné a rakúšania mi dorovnávajú ten rozdiel, keďže má TP u mňa na Slovensku a otec má rak.ŠObč.
Výšku príjmu z rakúskej strany on pozná, len chce vedieť či netreba riešiť niečo u nás resp. či nie sú nejaké obmedzenia u nás.

Ďakujem.
ivka70 a mas aj nejaku otazku?
gabuš či je nejaké obmedzenie u nás, či sa vôbec niečo má riešiť u nás resp. či neprídem o rodinné prídavky .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Ak oprávnená osoba spĺňa podmienky, poskytne sa jej prídavok na nezaopatrené dieťa študujúce dennou formou štúdia na vysokej škole, a to bez ohľadu na prípadný súbežný výkon zárobkovej činnosti študenta a na výšku jeho príjmu z tejto činnosti.

    Pokiaľ viem príjem študenta v tomto prípade slovenský zákon neobmedzuje, v Rakúsku však príjem študenta nesmie prekročiť 10 000 Eur ročne. Dcéra však bude poviná po dosiahnutí zdaniteľných príjmov podať na Slovensku daňové priznanie, keďže tu má trvalý pobyt.
    gabuš Ďakujem veľmi pekne za radu.

    študent +rodinné prídavky v rakúsku aj v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.