Zavrieť

Porady

Neplatené pracovné voľno - nárok

Prosím Vás o radu som mzdová u. v školstve, potrebujem 1 deň prerušenie tak som si dala žiadosť riaditeľke o neplatené náhradné voľno z osobných dôvodov. Jej sa tam nepáči t že neni definovaný dôvod, tak som jej povedala že tam napíšem z dôvodu sťahovania alebo z dôvodu že idem do školy /ktorú robím externe/. Na sťahovanie mi povedala že to jej musím ale podložiť dáky doklad / aak by ma stahoval priateľ aký iný doklad môžem predložiť?/ a že to mi môže dať iba ak nemám už dovolenku .... ako to môžem urobiť? Ja si myslím že na to mám nárok i keď mám dosť dovolenky je len na zame-ľovi či mi to schváli alebo nie. Ako inak môžem dosiahnuť neplatené pracovné voľno?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    NV môžeš čerpať aj keď ešte nemáš vyčerpanú riadnu D, ale v každom prípade potrebuješ na to súhlas zamestnávateľa.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maťúš25 a musí stačiť zam-ľovi len žiadosť že to potrebujem kôli osobným dôvodom,alebo to musím špecifikovať?? a Keby prišla dáka kontrola tak sa zam-ľ nemusí báť že mi takéto dačo schválil? Ďakujem
    Tweety nemusíš uviesť dôvod, stačí len dať žiadosť o NV na schválenie a mať to schválené, inak zostáva len čerpanie D
    ivka70 Zamestnavatel ti to musi schvalit. Ak neschvali NV nebude, tak poziadaj o cerpanie dovolenky.
      zbaliť

    bessy je offline (nepripojený) bessy

    bessy
    no, asi sa mylite vsetci, bud chce nahradne volno alebo chce neplatene volno, to su dve rozdielne vec

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Neplatene náhradné voľno?

    Môžeš mať neplatené voľno - ospravedlnené prekážky v práci podľa § 141

    (3) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi

    b) pracovné voľno z iných dôvodov ako podľa odseku 2 s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy,
    c) pracovné voľno na žiadosť zamestnanca s náhradou mzdy alebo bez náhrady mzdy,

    alebo aj § 141 ods 3, písm d) pracovné voľno s náhradou mzdy, ktoré si zamestnanec odpracuje.

    alebo náhradné voľno za prácu nadčas podľa § 121.

    Neplatené pracovné voľno - nárok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.