Zavrieť

Porady

Ako ratat narok na dovolenku ?

Ako ratat narok na dovolenku? zatial som stale postupovala podla par. 102 a narok na dov.vznikal az po odpracovani celeho mesiaca. pocula som ale aj iny nazor. postupujuc podla par.105 - ze po 21 odprac.dnoch vznika narok na 1/12 dov.
ako postupujete vy? napr. ak niekto nastupi k 5.2. a vystupi 26.3. - vznika podla vas narok na 1/12 dov.alebo nema narok na ziadnu dov,?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AK zamestnanecv KR neodpracoval aspoň 60 dní, nevzniká mu nárok na D za KR ani na PČ ale na dovolenku za odpracované dni. Tá je za každých 21 dní vo výške 1/12 z ročného nároku. V uvedenom prípade teda 1/12 § 102 ZP.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sam3 OK, teda ak napr. nastupi 7.9., PP neukoncil tak na konci roka sa bude posudzovat narok na dov. za KR? teda narok mu vznikne len za plne odpracovane mesiace 10,11 a 12?
    A taky co nastupi 7.9. a skoci 25.10. tak mu vznikne narok na 1/12 dov.? pochopila som spravne? dakujem Tweety.
    Tweety Prvý prípad. vznikne mu nárok na PČ D za KR 3/12, druhý rovnako ako v príspevku 1/12. PČ je len za celé odpracované mesiace.
    sam3 neviem ci sa nato pozeram spravne, ale pride mi to trochu blbe, ze fluktuantovi vznikne narok na dov.za 21 odprac.dni a ostatnym len za plne odprac.mesiac. ale ok, budem tak pri sprac.miezd postupovat a budem prechadzat kazdeho kto v danom mesiaci skoncil a sledovat hranicu 60 odprac.dni. dakujem.
    Tweety je to tak dané ZP
    Báthorička Takže, ak som nastúpila do zamestnania 02.marca (pretože 1.3. bola nedeľa), automaticky strácam nárok na 1/12 D za marec? Odpracovala som 22 dni v marci, zmluva na dobu neurčitu.
    Tweety zadaj si riadne otázku, tie nepíšeme do komentárov iných otázok, potom ti zodpviem
    Báthorička OK, sorry
    Tweety treba dodržiavať ETIKETU
      zbaliť

    Ako ratat narok na dovolenku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.