Zavrieť

Porady

Zahraničná úhrada v rámci SK

Mám na Vás odľahčujúcu otázočku. Kolko dní trvá prevod pri zahraničnej platbe v rámci Slovenska. Napr. ak uhradím dnes, kedy to dostane klient v inej banke na slovensku. (a ako je to s platbou zo/do zahraničia). Chcem si to overiť - viete, všetci tvrdia, že mi posielajú peniaze a na účte stále nič a velké nič!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Podľa internej smernice nemenovanej bank. inštitúcie:
    prevod z jednej pobočky na druhú v rámci banky 1 prac. deň
    prevod z jednej banky do druhej - 3 pracovné dni.
    Samozrejme im to môže trvať aj menej (so skúseností vieme, že niekedy to už na druhý deň máme na účte), ale majú na to spravidla 3 dni. Myslím, že je to v rámci nejakého predpisu (? neviem akého), takže takto by to malo byť aj v iných bankách.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Stalo sa mi, platba išla asi 5 dní k nám. Vrámci jednej banky je to rýchle, ale ak niekto posiela z jednej banky do inej banky, ono sa to berie ako zahraničný platobný styk, takže je to jedno, či ti ide platba vrámci Slovenska alebo zo zahraničia. Overovala som si to. Niekedy bohužiaľ zo zahraničia príde platba skôr ako na Slovensku.
    Naposledy upravil kalkulka : 04.06.06 at 09:28

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Moja skúsenosť s prevodmi je taká, že napr. mzdy, ktoré posielam do Sl.sporiteľne, sú na účtoch do 24 hodín!! Tie ostatné - do VÚB, Tatrabanky, Poštovej banky... tie prichádzajú až po dvoch pracovných dňoch.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    sgm
    Moja skúsenosť s prevodmi je taká, že napr. mzdy, ktoré posielam do Sl.sporiteľne, sú na účtoch do 24 hodín!! Tie ostatné - do VÚB, Tatrabanky, Poštovej banky... tie prichádzajú až po dvoch pracovných dňoch.
    Z akej banky tie úhrady posielaš? A sú v SKK alebo zahraničnej mene?

    Zahraničná úhrada v rámci SK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.