Zavrieť

Porady

Faktúra medzi dvomi SVB

Dobrý deň, poprosila by som o názor ako to je pri fakturácii medzi dvoma SVB .... jedno SVB(ul. pekná) fakturuje inému SVB (ul.škaredá) za kľúče.... nie sú platcami DPH. Pracovníčka na bytovom družstve sa ohradila, že ona to nemôže preplatiť lebo nie sú platcami DPH..... nechápem..... prosím o Váš názor...ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    ak sú to skutočne dve SVB tak nie je problém. Platcovstvo DPH s tým nemá nič spoločné. Len ako sa medzi dve SVB zamontovalo bytové družstvo????

    Prosím ujasniť celú situáciu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janiela možno bytové družstvo im robí účtovníctvo a veci ostatné??
    zlatica76 Možno, ale moja kryštálová guľa je preťažená
    Janiela uops, ja ešte takú guľu nemám, i keď mnoho ľudí predpokladá, že áno :-))
    andrea bytové družstvo im vedie účtovníctvo......
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Každé SVB je samostatne hospodariaci objekt, právnická osoba. Každé má svoj FPÚaO.

    "Spoločenstvo sa nemôže zúčastňovať na podnikaní iných osôb a nemôže uzatvárať zmluvy o tichom spoločenstve."

    To ten jeden dom, jedno SVB nemá na FPÚaO ani na kľúče? Druhé niečo podnikne, aby mali, malo ....

    "Pracovníčka na bytovom družstve sa ohradila, že ona to nemôže preplatiť lebo nie sú platcami DPH..... nechápem....."

    Takže len formálne sú SVB, podstatu, ich hospodárenie im vykonáva bývalý vlastník ich domov, že?

    Faktúra medzi dvomi SVB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.