Zavrieť

Porady

Ako môže nezamestnaný evidovaný na ÚPSVAR odmietnuť prácu ponúkanú úradom prace?

Samozrejme tak, aby nebol vyradený z evidencie, dostával podporu atď.

Sú rôzne druhy práce, ktorá uchádzačovi o zamestnanie nevyhovuje - napr. práca na smeny, druh práce (taký, na ktorý treba "gule" - napr. podomový predaj, telemarketing, poistky...), miesto práce, a samozrejme mzdové ohodnotenie. Lebo ak sa na úrade práce ocitne kvalitný človek so skúsenosťami, tak sa oň môžu takéto firmy pobiť, a prakticky mu nemusia ponúknuť nič.

Napr. absolventa školy dotlačia do absolventskej praxe, aj keď o ňu nemá záujem a hľadá TPP na plný úväzok (samozrejme, že zamestnávateľovi sa abs. prax viac oplatí).

Môže nezamestnaný nejakým spôsobom argumentovať, že to nie je vyhovujúca práca pre neho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze ju odmietnut, ak nie je pre neho vhodna.

    Vhodné znamená, že ide o zamestnanie, ktoré „zohľadňuje zdravotný stav, prihliada na kvalifikáciu alebo druh doteraz vykonávanej práce,“ píše ministerstvo práce.

    Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6244798/st...#ixzz3rB5iKw7O


    Pokial nedokaze odmietnutie prace dostatocne oddovodnit, ak ide o pracu, ktora je pre neho vhodna, je lepsie nastupit a pocas skusobnej doby PP ukoncit, ak to naozaj nedokaze robit a opatovne sa na UP zaregistrovat.
    Naposledy upravil ivka70 : 11.11.15 at 10:41
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik no super... takže keď stredoškolsky vzdelanému človeku ponúknu prácu zametača ulíc na polovičný úväzok, je to pre neho vhodná práca...
    ivka70 To si tam niekde vycital?
    Vhodna je v pripade, ze na nu zamestnavatel pozaduje minimalne stredoskolske vzdelanie v odbore ,ktory vystudoval .....
    jslancik no je tam napísaný extrémnejší prípad - nemôžu to ponúknuť VŠ vzdelanému človekovi. ale sš vzdelanému by už mohli (?). A ak by ma zamestnávateľ chcel na zametača ulíc, tak kľudne dá do požiadaviek SŠ vzdelanie, to nie je na škodu .
    jslancik a k tomu nástupu a ukončeniu v skúšobnej dobe. Tuším tam písali niečo o 3-mesačnom treste...
    ivka70 To je ,ked odmietnes pracu a vyradia ta (teraz tusim uz je 6 mesiacov), ale ak sa zamestnas a aj po jednom-dvoch dnoch ci tyzdnoch skoncis PP v skusobnej dobe, mozes sa evidovat na UP od nasledujuceho dna.
    Lebo ta nevyradili z dovodu nespoluprace, ale z dovodu, ze si sa zamestnal.
    jslancik OK, tam by teda bola cesta. dať zamestnávateľovi pri pohovore jasne najavo, že nemám záujem. (a že ak ma zoberie, tak budem 2 dni nič nerobiť a potom im oznámim ukončenie PP v skúšobnej dobe)
    ivka70 To by som neriskovala, dat mu jasne na javo, ze nemam zaujem, lebo daju posudok, ze nemas zaujem - vyradenie pre nespolupracu .... je tu taky jeden prispevok, ze sa niekto "dotahoval"so zamestnavatelom na tom pohovore ...vysvetlili si to ako odmietnutie prace ... a UP ho vyraduje
    kopretinka .neviem,ako kde a kto posudzuje,ako je kto vhodný na prácu.......moja skúsenosť-firma potrebovala pracovníkov,vyslovené bolo uvedené,že dobrý zrak je podmienkou. ÚP ma poslal na zdr.prehliadku,kde sa ten idiot doktor ani nepozrel do môjho zdr.záznamu a napísal,že som SCHOPNÁ-podotýkam,skoro slepá na jedno oko a tupozraká (tiež skoro slepá) na oko druhé.Prácu som odmietla,načo teta úradníčka povedala,že ma vyraďujú z evidencie.tak som jej povedala,ako prebiehala prehliadka.....musela aj sama uznať,že to nebolo v poriadku....papiere roztrhala a nejako to tam zakamuflovala.....
      zbaliť

    Ako môže nezamestnaný evidovaný na ÚPSVAR odmietnuť prácu ponúkanú úradom prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.