Zavrieť

Porady

Som otcim a chcem vediet o mojich pravach na dieta

Zdravim,
Chcem sa spytat jednu otazku.
Zijem s priatelkou uz za chvilu manzelkou, ktora ma 8 rocne dieta, je to chlapec. Jeho otec nieje vobec spravnym prikladom, skor clovek zalozeny na vyhovorkach a sebectve.
Ale aj tak mimo to by som sa chcel spytat, ake mam prava voci dietatu ked som jeho otcim po manzelstve s jeho mamkou.
Je to zlaty chlapec, ktory ma respektuje a nechce v ziadnom pripade aby som nebol jeho sucastou a neviem si predstavit krajsi kamaratsky vztah ako mame aj ked sa niekedy pohadame
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Neviem,ake prava mas konkretne na mysli. Mozes sa spolupodielat na vychove,mozes mu byt kamaratom,ale nejake "prava" na neho manzelstvom s jeho matkou neziskavas. Prava a povinnosti maju nadalej jeho biologicky rodicia.

    Ina vec by bola, keby si si dieta osvojil...ale to by musel suhlasit jeho otec./alebo v zavaznych pripadoch by mohol rozhodnut sud/ A matka samozrejme tiez. Tym by si mal prava ako jeho biologicky rodic.

    Ak si chces vytvorit s dietatom pekny,dlhoby vztah, na to "ziaden papier" nepotrebujes,da sa to aj bez neho...
    Naposledy upravil arizona : 13.11.15 at 20:17

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    "Je to zlaty chlapec, ktory ma respektuje a nechce v ziadnom pripade aby som nebol jeho sucastou a neviem si predstavit krajsi kamaratsky vztah ako mame aj ked sa niekedy pohadame"



    ......ja len....treba rátať a byť pripravený...že v puberte to môže byť silne iné...ale aj nemusí....ale každopádne treba rátať s vetou..."....ty nie si moj otec".....

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Dovolím si uviesť aj iný pohľad na vec...
    http://www.cas.sk/clanok/219964/sud-...vychovava.html
    Doplním...máš právo zabezpečiť chlapcovi dobrý život a máš právo ľúbiť ho ako vlastného.
    Naposledy upravil Anika61 : 13.11.15 at 20:40
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Toto su skor pripady,ak ne-biologicky otec dieta vychovava od narodenia a dieta netusi,ze ma aj ineho otca. Ale tento 8rocny chlapec mal doteraz ineho otca...Keby sa to dalo pouzit pre vsetky pripady bez vynimky,asi by sudy nestihali rozhodovat
    Anika61 Áno súhlasím,ale je veľa príkladov,keď je nevlastný rodič lepší ako vlastný biologický
    arizona ano,s tym aj ja suhlasim
      zbaliť

    Som otcim a chcem vediet o mojich pravach na dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.