Zavrieť

Porady

Ak poberam opatrovne mozem sa zamestnat na skrateny uvazok?

Som na MD a opatrujem ZTP tetu ktora byva u nas, manzel ma 4 dni volna cez ktore by som si chcela najst nejaku brigadu alebo pracu na skrateny uvazok. Mozem sa zamestnat? Ak sa zamestnam nezrusia mi opatrovne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ano,mozes,ale nesmies prekrocit urcitu sumu zarobku za mesiac. Nepamatam si ju uz presne,snad ma niekto doplni.
    Aj na UPSVAR ti budu vediet presne povedat.

    marekpm je offline (nepripojený) marekpm

    marekpm
    Tvoj príjem nemôže prekročiť dvojnásobok životného minima v čistom t. j. 198,09 x 2 = 396,18. Treba si dať pozor aj na dĺžku pracovného pomeru, keďže keby pracovný čas bol nad 4 hodiny denne tak budu krátiť príspevok
    arizona Urcite je ta suma spravna? ja som sa informovala asi pred rokom, povedali mi na urade sumu okolo 120 eur...

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Peňažný príspevok na opatrovanie možno poskytnúť aj v prípade, že fyzická osoba, ktorá vykonáva opatrovanie
    je zamestnaná a jej mesačný príjem nie je vyšší ako dvojnásobok sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu, pričom vykonávanie zamestnania nesmie byť v rozpore s účelom a rozsahom opatrovania fyzickej osoby s ŤZP
    http://www.upsvar.sk/sl/odbor-social...page_id=412756

    Ak poberam opatrovne mozem sa zamestnat na skrateny uvazok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.