Zavrieť

Porady

Pozastavenie činnosti občianskeho združenia

Dobrý deň,

je možné pozastaviť činnosť občianskeho združenia? Za tento rok sme ho založili, nestihli sa žiadne aktivity a nevieme, či je jeho činnosť možné pozastaviť.
Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marcel1982 je offline (nepripojený) marcel1982

    marcel1982
    A prečo chcete pozastaviť činnosť o.z.? Oz neplati danovu licenciu a preto nie je dovod, aby ste cinnost pozastavili.

    Pri pozastaveni cinnosti o.z. staci nevykonavate cinnost a iba podat vykazy k uctovnictvu, ktore v pripade nulovej aktivity mozu byt kludne aj nulove.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tomáš Ilečko Podať výkazy k účtovníctvu? A ak som nespravil žiadnu aktivitu, tak mám povinnosť dodať tie výkazy? Komu a kedy? ďakujem krásne za odpoveď.
    marcel1982 Neziskove organizacie, ktore nemaju zdanitelnu cinnost nemaju povinnost podavat danove priznanie, ale uctovnu zavierku ano. Pod uctovnou zavierkou sa mysli suvaha a vykaz ziskov a strat a poznamky pokial ste v podvojnom uctovnictve a pokial v jednoduchom tak vykaz o prijmoch v aydavkoch a majetu a zavazkoch.

    viac tu

    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...anovePriznanie
    Tomáš Ilečko Ďakujem za pomoc. Nenašiel som však na tom linku dátum dokedy je potrebné túto uzávierku vykonať. Do konca kalendárneho roka? Alebo v januári ďalšieho? Ďakujem
      zbaliť

    Pozastavenie činnosti občianskeho združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.