Zavrieť

Porady

Vyradenie z evidencie u stomatológa

Čo potrebujem k vyradeniu z evidencie u stomatológa? Stačí osobne požiadať o vydanie zdravotnej karty, alebo písomnou formou mám o to požiadať? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Stačí ti za ním osobne zájst...ja som tak bola.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branislavp Aj sa tak dnes stalo, nepochodila som. Že vraj až na budúci týždeň mám prísť aj s nejakým papierom od stomatológa ku ktorému som teraz objednaná,lebo nemajú čas. U toho predošlého som nebola viac ako rok.
    Peggynka Zašli mu (doporučene!) písomné odstúpenie od Dohody o poskytovaní zdr. starostlivosti .Odstúpenie začne platiť prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bolo doručené písomné odstúpenie od dohody.
    Anika61 Hmmm-ja som s tým nemala žiadny problém-akurát,že ma začal prehovárať aby som ostala:-) :-) tak som mu povedala,že si ho
    nemôžem dovoliť....hmmm-a ďakujem za ''mínusku'':-) :-) :-)
    branislavp Mínusku, akože ja som dala, to nie je odo mňa.
    Anika61 Branislavp-nie teba som myslela...niekto dal-že otázka-nie odpoved:-) :-) :-)
    branislavp Anika61, pekný deň.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zájdi,povedz,že sa chceš odhlásiť z evidencie a lekár ti napíše: Pacientka odhlásená z evidencie ku dňu xx.xx.xxxx;posledná preventívna prehliadka vykonaná dňa xx.xx.xxxx.Nepotrebuješ žiadnu zdr. kartu,však otvoríš ústa u nového a vidí,čo tam je A postup upravuje tento zákon:http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-576
    § 23
    Odovzdanie zdravotnej dokumentácie a jej prevzatie do úschovy
    (1) Pri zmene poskytovateľa ambulantnej starostlivosti z dôvodu odstúpenia od dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti je poskytovateľ povinný preukázateľne odovzdať zdravotnú dokumentáciu alebo jej rovnopis do siedmich dní od jej vyžiadania novému poskytovateľovi, s ktorým osoba uzatvorila dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
    Naposledy upravil Peggynka : 19.11.15 at 10:05

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Nový zubár ti napíše jednu vetu na ten výmenný lístok - zájdeš za starým zubárom - dáš mu to a on ti dá "výpis" pre nového zubára - alebo mu pošle.. A možno aj celú dokumentáciu (to ak bude ochotný a nebude urazený, že odchádzaš
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    branislavp O.K. , už som si včera dohodla u nového stomat. tak, ako píšeš. Ďakujem.
    ivka70 Zdravotna dokumentacia je majetkom lekara, moze z nej nanajvys urobit odpis. Aj to moze byt za poplatok, podla jeho cennika.
    Kvoli kontrolam z poistovne musi zdravotnu dokumentaciu archivovat on. Nie je to nic urazani sa.
    Vyda ju len ak ma original napr. v pocitaci. Inak len odpis.
    Mila123 http://www.sme.sk/diskusie/57463/1/7...umentaciu.html
    ivka70 az na to, ze ta prva veta v komentari uplne odporuje tomu, co je napisane dalej (v zakone)
    logicky, ako moze niekto 50 rokov archivivat dokumentaciu, ak nie je jej vlastnikom?
    dokumnetaciu musi robit lekar a dava z nej vypisy, odpisy a pod.
    ale originaly su jeho
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vyradenie z evidencie zubného lekára

    http://www.dentonet.sk/verejnost/zub...zubneho-lekara

    Vyradenie z evidencie u stomatológa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.