Zavrieť

Porady

Vysoký úroky, upomienky...

Chcem sa spýtať, že mám pôžičku v stavebnej sporiteľni už 7 rokov to splácam nepravidelne lebo mám nízky prijem a napríklad splátku mám 15 eur tak daju na to 15 eurovy upomienky maju na to pravo? 7 rokov to splácam a ešte stale mám tam toto istu sumu keby som neplatil nic to je hroza kto pomoze a su nejake spolocnosti ktore pomozu v takych situaciach? dakujem
3 komentárov     zbaliť
kopretinka ak je 15 eur upomienka v zmluve,tak si to predsa podpísal a súhlasil s tým.Keď splácaš po 15 eur,tak sa nečuduj,že suma sa ti nijako neznižuje....Aké spoločnosti máš na mysli? To si chceš zobrať nejakú pôžičku od nebankovky aby si vyplatil stavebnú sporiteľňu? a z čoho budeš splácať tú ďalšiu pôžičku???
buchač ....su nejake spolocnosti ktore pomozu v takych situaciach
=====================================

O jednej by som vedel.
Treba ale do nej každý deň chodiť...pri vstupe do budovy je taká nádoba s vodou.
misoft ....do ktorej sa aspoň prsty namočia a potom sa rukou robí pohyb HORE - DOLE - VĽAVO - VPRAVO....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ty si si zobral úver - a ty si podpísal zmluvu. treba si plniť svoje záväzky.
    No a treba pozrieť aj sadzobník poplatkov ... kuk sem: https://www.pss.sk/files/pdf/dolezit...2015-final.pdf
    pri úvere si treba dobre rozmyslieť - či ho aj budem vedieť splácať??
    Naposledy upravil Katy a R : 22.11.15 at 19:28

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pozri sa do podmienok, ktoré sú pri tvojej pôžičke.
    A na "spoločnosti" sa nespoliehaj..... zderú ťa z kože!

    rosk je offline (nepripojený) rosk

    rosk
    žiadna spoločnosť - banková, nebanková, tel. operátori a pod. nemôže pýtať poplatok za upomienku vo výške 15 EUR. A to ani v prípade, ak by si s takýmto niečim súhlasil v zmluve alebo v obchodných podmienkach. V prípade spotrebiteľských úverových vzťahov ide o neprimeranú zmluvnú podmienku, de facto zmluvnú pokutu, pričom veriteľ nemôže od spotrebiteľa žiadať plnenie za také úkony, ktoré nie sú uskutočnené v záujme spotrebiteľa. A zaslanie upomienky určite nie je v záujme spotrebiteľa, ale práve naopak - v záujme veriteľa, ktorý tým sleduje svoj záujem na riadnom vrátení svojich peňazí. Pokiaľ by veriteľ pýtal za upomienku povedzme 2 eura, to by mohlo byť v poriadku, ale určite nie 15 - totižto skutočné náklady na poslanie upomienky sú niekoľkonásobne nižšie ako 15 EUR.

    Tuším musím pridať aj dôkaz :-)

    rozsudok OS Liptovský Mikuláš 10C/266/2014.

    Citujem:

    "Podľa výpisu z účtu poplatkov predstavovala celková výška poplatkov 208 eur a pozostávala z poplatkov za vedenie účtu za rok 2012 v sume 25 eur, za rok 2013 v sume 29 eur, poplatkov za prvú upomienku v sume 3 x 3 eurá, v sume 2 x 15 eur, poplatkov za druhú upomienku v sume 2 x 20 eur, 3 x 15 eur, poplatku za predžalobnú upomienku v sume 15 eur a poplatku za individuálne riešenie omeškania splátok 15 eur."

    ďalej

    "Taktiež súd žalobu zamietol v časti uplatnených poplatkov vo výške 208 eur, nakoľko žalobca nepreukázal individuálne zmluvné dojednanie so žalovanými o povinnosti platiť uvedené poplatky. V zmluve síce je uvedené, že žalovaní budú platiť poplatok za vedenie úverového účtu podľa platného sadzobníka poplatkov, výška uvedeného poplatku však v zmluve absentuje. Súd mal za to, že sadzobník poplatkov nepredstavuje individuálne dojednanie účastníkov zmluvy o povinnosti platiť poplatok. Taktiež žalobca nepreukázal individuálne zmluvné dojednanie o povinnosti žalovaných platiť poplatky za upomienky a predžalobné upomienky, vo vzťahu ku ktorým sa opätovne odvolával len na sadzobník poplatkov, ktorý nepredstavuje individuálne zmluvné dojednanie účastníkov zmluvy."
    Naposledy upravil rosk : 23.11.15 at 08:08
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 To ratas len postovne? Lebo zaslanie upomienky zamestnava pravne oddelenia spolocnosti a kludne si vysku 15 EUR odôvodnia.
    rosk na spísanie upomienky stačí software, žiaden právnik. Počítač sám sleduje splatnosť splátok, porovnáva s reálnymi platbami a automaticky vyhotovuje list. A ten list sám stroj zabalí, takže s tým sú náklady asi 1 EUR. Raz som bol zástupca v spore a súd zamietol už 6 eur za upomienku ako protizákonné...

    Plus doplním, stačí pozrieť súdne rozhodnutia a uvidíte, že i PSS prehráva spory o poplatky za upomienku, súdy im tieto nepriznávajú... Takže úvahy typu podpísal si, tak plať... priatelia, odporúčam aspoň zbežne prečítať §53 a nasl. OZ
    bjuty smis to by ma zaujímalo, kto ti dal za toto neužitočné....
    rosk ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že "podpísal si, tak plať" a potom tí, ktorí si myslia, že upomienky chystajú právnici... :-)
      zbaliť

    Vysoký úroky, upomienky...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.