Zavrieť

Porady

Omylom zaúčtovaná cudzia došlá faktúra - čo teraz?

Dobrý deň,

pred mesiacom mi prišla od nášho dodávateľa faktúra, ktorá bola vystavená pre inú firmu. My sme si to nevšimli a faktúru sme normálne zaúčtovali ako našu. Vzhľadom k tomu, že to bolo už pred mesiacom a mám ju v číselnom rade DF, ako ju mám vyhodiť? Oni mi na ňu storno nespravia nakoľko je faktúra vystavená na dobrého odberateľa nám bola len zle zaslaná a my nakoľko sme si to nevšimli, že nie je naša, sme si ju zaúčtovali.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ivusik_Pampusik A to si mám ako spraviť?
    Jarka 1 Ja mám v programe možnosť vystaviť k faktúre dobropis, alebo storno.
    Ivusik_Pampusik a to si môžem k DF vystaviť ja sama storno? Skúšala som v Omege storno k došlej faktúre a písalo mi odkaz na paragraf o vyhotovení faktúry za dodávateľa čo nie je môj prípad.
    Jarka 1 A kto iný ju má vystornovať? Však dodávateľ chybu neurobil. Aj keď poslal omylom fa, ktorá patrila inému odberateľovi. Ak si platca DPH tak, treba pozrieť či netreba doriešiť aj DPH a KV. Ak si už z tej fa uplatnila DPH.
    Ivusik_Pampusik Však to, že na oficiálne storno nie je dôvod. V Omege mi medzičasom poradili spraviť v DF ten istý zápis plusový aj mínusový a do DPH a KV faktúru nedám, nakoľko patrí do 10/2015 a výkazy sme ešte nezasielali, tak snáď to bude ok. Vďaka.
      zbaliť

    Omylom zaúčtovaná cudzia došlá faktúra - čo teraz?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.