Zavrieť

Porady

vyradenie z evidencie UP

Viac ako desať rokov som pracoval,stratil som zamestnanie tak ma evidovali na UP odkial som dostaval davky,teraz mi prišlo z UP že mam vratiť davky nakolko som ich poberal nepravom lebo mam evidovanú firmu s.r.o ale táto firma nikdy nepodnikala ani nemala žiadný zisk.prečo som potom platil odvody ?To akože čo som zaplatil len tak , však som splnil všetky ich kriteria inaáč by mi nedali ani korunu.Ako mam postupovať ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nesplnil si vsetky kriteria, lebo urcite si dostal otazku v dotazniku pri evidencii, ci nie si vlastnikom ci konatelom firmy. Toto vylucuje evidenciu na UP, a teda aj narok na podporu v nezamestnanosti.
    Nielenze ju musis vratit, ale aj doplatit si zdravotne poistenie.

    To, ze firma nema zisk a nepodnika, nema ziadny vplyv. Je aktivna.
    Dokonca aj danovu licenciu musis platit.
    Preco firmu nezrusis?
    Naposledy upravil ivka70 : 24.11.15 at 10:55

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSZ/...dnecie_UoZ.pdf

    Asi si zle zaškrtol kolonku: som-nie som samostnatne zárobkovo činná osoba - fyzická osoba, ktorá je spoločníkom ........................ alebo spoločnosti s ručením obmedzeným ......

    Ako spoločník nemáš nárok na dávky, to že tvoja spoločnosť nezarába je tvoj privátny problém.

    vyradenie z evidencie UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.