Zavrieť

Porady

narok na dovolenku 2015

Poradite prosim v akej dlzke ma zamestnankyna narok na dovolenku na rok 2015 ? 1.1.2015-3.5.2015 odpracovanych 30 dni, zvysok PN a dovolenka, od 4.5 MD do 27.12.2015, RD od 28.12.2015...pri jej nároku 20 dní ročne, mi z toho vychádza, že jej priznám celý nárok na rok 2015, uvažujem správne?
veronikasad Dopln presne obdobie pn
maculienka20 PN bola od 1.1.-10.1, a potom aj od 3.3.-3.5
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Citaj § 109 a § 144a ... MD a dovolenku pocitas ako odpracovane dni - x krat na porade vysvetlene, staci pouzit vyhladavac.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maculienka20 dakujem!
    maculienka20 mozem ta este poprosit - mam este jednu babu, ktora bola do 15.10.2015 na RD s 1dieťaťom a od 16.10.2015 prešla na MD s 2.dieťaťom...tu by si jej priznala aký nárok?
    avalik a ty by si aky narok priznala? napis postup vypoctu
    maculienka20 priznala by som jej 2/12 dovolenky / MD sa berie ako výkon práce, preto by som jej dala 2/12tiny z 20 dňového ročného nároku, t.j. 3,5 dňa po zaokrúhlení .....2/12tiny, lebo za každých 21 odprac.dní prislúcha 1/12tina... je to podľa teba správne?
    avalik ano, pretoze jej nevznikne narok na dovolenku za kalendarny rok (nebude mat odpracovanych 60 dni) ... vznika narok na dovolenku za odpracovane dni - 1/12 za 21 odpracovanych dni ... konkretne 2/12
    maculienka20 nebola som si na 100% ista, dakujem za pomoc a tvoj cas
      zbaliť

    narok na dovolenku 2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.