Zavrieť

Porady

Ako účtovať krádež

Vopred ďakujem za každú radu, keďže som úplne nováčik, veľa vecí je pre mňa stále neznámych. Pracujeme pre firmu, z ktorej našim nezodpovedným zamestnancom ukradli stroj v hodnote 80 000kč. Firma nám poslala faktúru za odpredaj tohto stroja v tejto hodnote. Mám ju zaúčtovať ako 042/321, následne na 022/042 a ďalej sa pohnúť neviem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak krádež alebo predaj? Lebo ak to bola krádež, nemohol sa predať a naopak.
    PS prečo debata?

    WEWE666 je offline (nepripojený) WEWE666

    WEWE666
    Zamestnanci ho nechali bez dozoru a stroj zmizol. Proste ho niekto ukradol. Keďže boli naši zamestnanci zaň zodpovední, dali nám ho uhradiť tým, že nám ho "predali"- vystavili nám klasickú faktúru. Stroj sme si "kúpili", ale fyzický ho nemáme. Podľa mňa to asi štandardný postup nie je. Ospravedlňujem sa, mala to byť otázka, nie debata. Ešte sa tu musím zorientovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Fa je nesprávna, k žiadnemu dodaniu stroja nedošlo. Fakturovať sa mala náhrada škody.
    WEWE666 Tiež som toho názoru Očividne si to uľahčili, možno majú takto s tým menej práce.

    Ako účtovať krádež

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.