Zavrieť

Porady

Účtovníctvo a mzdy v školstve - ísť do toho ?

Dostala som príležitosť ísť pracovať do školy ako účtovníčka. Škola je rozpočtová organizácia, ktorá má svoju školskú jedáleň a a tiež školský internát. Práca obnáša celé účto + mzdy, približne osemdesiat pracovných úväzkov. Doteraz som robila v príspevkovej organizácii všeobecnú účtovníčku, mzdy viem len čiastočne.

Prosím o radu skúsenejších, či mám ísť do toho, či sa vôbec dá takýto rozsah prác zvádnuť s jedným zamestnancom.

Škola mala na túto prácu dve účtovníčky - všeobecnú a mzdovú. Kedže teraz zamesnávateľ obidvom účtovníčkam poskracoval úväzky a tým aj plat, rozhodli sa odísť a škola dospela v záveru, že túto prácu skumuluje a stačí na ňu jedna osoba.

Za všetky rady veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anežob Ale veď áno, ja sa už pasujem druhý týždeň.

    Len by som chcela niekoľko názorov z praxe, či vôbec sú učtárne na školách s jednou účtovníčkou na takej dosť veľkej škole s internátom a jedálňou. Pracovných úväzkov je približne 80, tie sa tiež delia na pedagogických a nepedagogických pracovníkov.
    mzdarka renca uvidíš, ako to budeš zvládať a ak toho bude na teba veľa, tak si pýtaj k sebe niekoho na skrátený úväzok.
    Tweety áno, presne tak
    duris11 fuu, tak to je dosť. 80 zamestnancov pedagogických aj nepedagogických je podľa mňa veľa. každý rok v januári prerábanie platových dekrétov, prerábanie platových dekrétov po každej zmene (kreditové príplatky) tak to ti nezávidím. a k tomu účtovníctvo, klobúk dolu.
      zbaliť

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Ja pracujem tiez v školstve a máme to rozdelené tak, že kolegyna robí účtovníctvo a ja mzdy. Tiež mám cca 80 pracovných uvazkov. Podla mna, na jednu pracovníčku je to dosť - aj viesť učtovníctvo aj mzdy s personalistikou.
    Anežob Ďakujem za názor, už som sa zorientovala a odišla som počas skúšobnej doby. Stále v tom škola nemá jasno. Po mne prijali pracovníčku na mzdy už len na skrátený úväzok, ako poriešia účtovníctvo je otázne. Asi som urobila dobre, lebo pracovať v takej neistote som nevedela. Mala som šťastie a našla som si novú prácu.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    zdá sa, že je to už vyriešené.
    ja len tak na okraj. ženy, mali by ste sa porozprávať s babami, čo robia v účtovníckych firmách. Je diametrálny rozdiel v množstve práce, ktorú zvládajú ony, a čo zvládajú normálne účtovníčky/mzdárky vo firmách. Čo sa týka počtu prípadov, faktúr, miezd, všetkého. Odkedy sa v tom orientujem, len sa pousmejem, keď mi nejaká pani robiaca časť účtovníctva vo firme povie, že má toho strašne veľa.

    Účtovníctvo a mzdy v školstve - ísť do toho ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.