Zavrieť

Porady

Ako mam učtovať odcudzenie naradia?

Dobery den,
odcudzenie / vykradnutý z automobilu/ naradia je danova alebo nedanova polozka? Z policie zatial mame len zapisnicu. Ako mam uctovat? Dakujem
Naposledy upravil kk104 : 01.12.15 at 10:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak bol pri nákupe daný priamo do spotreby, potom 549/501 Škoda je daňovo uznaným nákladom len do výšky jej náhrady. Platí § 19 odst 3.
    (3) Daňovými výdavkami sú aj
    g) škody nezavinené daňovníkom
    1. vzniknuté v dôsledku živelnej pohromy, napríklad zemetrasenia, povodne, krupobitia, lavíny alebo blesku,
    2. spôsobené neznámym páchateľom v zdaňovacom období, v ktorom bola táto skutočnosť potvrdená políciou,
    kk104 Dakujem pekne za odpoved.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Predpokladám, že ide o náradie kúpené v minulosti a účtované do nákladov 501.
    Akú škodu - cenu tohto náradia ste nahlásili na polícii? Prípadne poisťovni ak šlo o poistnú udalosť? Výšku vyčíslenej škody (nie obst.cenu) preúčtuješ
    549/501 (ak nákup bol v r,.2015)
    549/648 (ak nákup bol v roku 2014 a skôr)

    Podľa výšky náhrady určíš prip. položku
    Ak si škodu nevyčíslila, a ak náradie nebolo kúpené v roku 2015, tak účtovne neriešiš.
    kk104 Dakujem. Zhruba som to vycislila, lebo presne som nevedela, je to v zapisnice.
    Tyka sa naradia tento rok aj minuly rok.
    Takze mam to ukradnute a je to aj pripocitatelna polozka, z coho musim platit dan?
    KloferHladny Nejako sa mi nevidí to účtovanie minulých rokov. Mám náradie z roku 2000 zakúpené za 1000 EUR ktorého hodnotu by súdny znalec určil na 100 EUR.
    V roku 2000 bolo účtované 501/321 1000 (t.z. bolo spotrebované)
    V roku 2015 došlo ku krádeži. Na účet 549 by mala odísť hodnota majetku ktorý v súvahe ku dňu krádeže existuje. Tento ale existuje len v podsúvahe (evidencia náradia). Teda aj krádež majetku a požadovaná náhrada by sa mala evidovať v podsúvahe. Ja by som teda hlásenie polícii účtoval až v prípade, že páchateľ by bol známy 378/648. Následnú úhradu 221(211)/378. Ak k úhrade nedôjde, potom uplatniť paragraf o opravných položkých a odpise pohľadávok ...
    A ak by bol páchateľ podľa oznámenia polície neznámy, evidovať to len v podsúvahe.

    Ako mam učtovať odcudzenie naradia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.