Zavrieť

Porady

Neda sa instalovať win8(10) do notebooku.

Potrebujem poradiť, lebo už som z toho na nervy. Kupil som z 2.ruky ešte novy NB. Lenže prvy majitel tam donistaloval cez bezplatnu ponuku Microsoftu w10. Neda sa vratiť do tovarenskych nastaveni, teda nazad do w8. Toto mi teraz hlasi pri instalacii w8 z USB kluca (pomocou nastroja: https://www.microsoft.com/sk-sk/soft...nload/windows8).
Prečo sa neda instalovať win do prislušnej partície?
Najhoršie je to (neviem čo sa stalo), že NB už nenabehne do w10, stale vypisuje opravu, ale z tych možnosti sa nič neda opraviť.
Naposledy upravil duves : 02.12.15 at 09:40
PC020001.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak na ňom (NB) nič nie je (žiadne data) - nerob obnovovanie. Ak máš originál ISO - urob čistú inštaláciu so zrušením všetkých oddielov. Tým pásom sa pred inštaláciou naformátuje celý HDD, v BIOSe dáš boot z USB a nainštaluješ na jeden oddiel, ktorý sa vytvorí. Ak bude Win 8 nainštalovaný (a budú aj patričné ovládače, ktoré - dúfam - si zabezpečíš vopred!) - potom priamo vo Win disk rozdelíš tak, ako potrebuješ. Samozrejme - keďže skrytá partícia z popisu asi už ani neexistuje, pôvodný taktiež asi zmazal Windows.old - budeš mať o niečo viac ukladacieho priestoru.
    Poznámka: ako prvé! - na daný NB a OS podľa komponentov najskôr ovládače zohnať, stiahnuť a hoci na USB hodiť. Pretože sa môže stať, že inštaláciou sa nenatiahne/ nenájde v OS ovládač LAN/WLAN a budeš bez spojenia - a bez spojení není velení
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    duves aha, takto sa maju teda veci. Nedaju sa tie ovladače vydolovať z tej partície? Mam LENOVO IDEA PAD S21E (novy za 145€). diky moc
    misoft Z poškodenej partície nevydoluješ nič.
    duves Misoft, podpora je asi celkom dobra: http://support.lenovo.com/sk/sk/prod.../ideapad-s10-2
    misoft To je ono - odtiaľ najskôr hľadaj a sťahuj. Ovládače sú totiž presne prispôsobené pre tento stroj.
      zbaliť

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    skúste tie oblasti poodstranovat alebo naformátovat

    ak mate pri bootovani viac moznosti pre usb, tak treba vybrat UEFI USB
    .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Tiež dobrá pripomienka - uff - zabudol som na to..... mea culpa.....
    duves aha, a čo treba urobiť?
    misoft Inštalačka musí byť UEFI, BIOS nastaviť na UEFI príklad: http://3.bp.blogspot.com/-qSHwVREoD0...s1600/bios.png
    duves No to ano, to som zmenil. Ale, akurat to instalujem. Vyzera to zatial dobre. Aj wifi sa chytila. Teda vratil som tam w 8.1 a už mi vyskočilo okno na inovaciu do w10. VDAKA ZA VSETKY RADY
      zbaliť

    Neda sa instalovať win8(10) do notebooku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.