Zavrieť

Porady

Oznámenie o poberaní SD bývalému zamestnávateľovi

Dobrý deň, prosím Vás vie mi niekto poradiť podľa akého zákona môžem od bývalého zamestnanca žiadať rozhodnutie o priznaní starobného dôchodku. Zamestnanec v organizácií pracoval do 31.8.2015 po ukončení PP mu bol priznaný SD spätne od 23.7.2015 a potrebujem opraviť výkaz za 7a 8 mesiac do SP ale on mi odmietol poslať rozhodnutie o priznaní.Dá sa to od neho vyžiadať?
mzdarka renca skús ho písomne vyzvať s tým, že je to aj pre neho výhodne, nakoľko aj on bude mať preplatok na poistnom.
alemsa už som ho vyzvala ale aj tak povedal,že mi to nedá mám mu chce na to paragraf
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... skús sa obrátiť na Sociálnu poisťovňu.
    "V prípade, že zamestnávateľ požiada o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu, Sociálna poisťovňa si odkontroluje uvedeného zamestnanca vo svojom informačnom systéme a poistné vráti. "
    http://www.teraz.sk/ekonomika/pracuj...90-clanok.html
    alemsa veď som už kontaktovala ale povedali mi, že dokiaľ ja nemám písomný doklad o tom,že má priznaný SD nemôžem urobiť opravný výkaz. To,že má SD už priznaný mi povedali len na SP

    Oznámenie o poberaní SD bývalému zamestnávateľovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.