Zavrieť

Porady

za aky cas mozem cerpat pn, resp. byt pn?

dobry den, minuly rok som bola rok PN, potom mi zamietli inv. dôchodok.ak budem chora, mozem cerpat opat PN?vdaka
som nezamestnana.an jedna sa mi o o ,edy najblizsie budem moctzapripadnu PN dostavat opat nemocenske davky.
Naposledy upravil tanicka221 : 09.12.15 at 08:45
7 komentárov     zbaliť
taiko musis svoje otazky formulovat jasne. Nechcela si sa opytat ako dlho mozes byt na PN?
alaya1 chcela vediet, ci jej budu preplacane nemocenske davky, je to jasne napisane v otazke.
taiko otazka bola medzicasom doplnena. Povodna otazka bola "dobry den, minuly rok som bola rok PN, potom mi zamietli inv. dôchodok.ak budem chora, mozem cerpat opat PN?vdaka" Ale aj tak dakujem za snahu
Dáša_ a pracuješ? alebo si nezamestnaná?
tanicka221 nzamestnana
Dáša_ no to ale v tom prípade by bola PN neplatená.
veronikasad Kedyb skoncil posledny prac.pomer a ako dlho trval?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak myslíš na nemocenskú dávku - tak ju môžeš dostať v takom prípade, ak máš poistenie . Keďže si momentálne nezamestnaná - tak len vtedy - ak by si si uplatnila z dobrovoľného nem. poistenia ? máš?.
    Ak nie - tak žiadna dávka neprichádza do úvahy. Možno?? by sa oplatilo poistiť sa (píšeš, že vlani si poberala - tak si asi bola zamestnaná) - ale to treba poznať presné údaje. (napr trvanie PN, že či už od skončenia PP uplynulo viac ako rok a 3 mesiace...?)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pocas evidencie na urade prace nie si nemocensky poistena, narok na nemocenske pocas pn ti nevznikne
    Katy a R ale to nemôžme naisto vedieť - možnože má poistenie ?

    za aky cas mozem cerpat pn, resp. byt pn?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.